גן המוסיקה מתמלא במוסיקה

תזמורת מנגנת בגן המוזיקה
עיריית ראשון לציון הקימה גן המשתרע על 20 דונם שחולק כבוד למוזיקה ככלל ומוזיקה קלאסית בפרט * החל מהחודש ולכל עונת הקיץ יארח הגן ריקודים סלונים, מחול, היפ הופ, ברייקדאנס וגם רוק, ג'אז, מחול וכמובן מוסיקה קלאסית * גם מיומנה יהיו שם * הכניסה חופשית

קיץ מוסיקלי במיוחד מחכה לתושבי ראשון לציון בגן המוסיקה בדרום העיר. להקות, הרכבים, רקדנים, תזמורת ומיומנה בכבודה ובעצמה יכניסו מוסיקה בגן המוסיקה פעמיים בשבוע. והכניסה- חופשית. לפני כשנה וחצי נחנך גן המוסיקה המרשים שהקימה עיריית ראשון לציון ברחוב דרובין בעיר בעלות של 16 מיליון שקלים. השנה הנחה ראש העירייה, דב צור, את החברה העירונית, בראשות אלי פולק, להכניס נופך מוסיקלי בקיץ הקרוב והתוכנייה עמוסה מכל טוב.

פעמיים בשבוע, החל מהשעה 18:00 בערב, יופיעו, ירקדו, ישירו וינגנו הרכבי רוק וג'אז מבית הספר למוסיקה, נגני האורקוסטרה, זמרים סולנים וצוותי שירה מבית הספר לשירה וואקל, להקת הנוער קול ראשון, 25 נגנים מתזמורת הביג בנד, תלמידי בתי הספר למחול מבתי הספר נאות שקמה, נווה חוף, נווה דקלים, רביבים וקרית ראשון, שירקדו בלט קלאסי, מודרני, ג'אז, היפ הופ ועוד, ברייקדאנס, פולקלור ועוד, אליהם יצטרפו תלמידי בית הספר לריקודים סלונים וגם רקדנים מיומנה הרוקדים בשילוב כלי נגינה שונים. המופעים יחלו מחודש זה ועד סוף חודש יולי.

גן המוסיקה חולק כבוד למוזיקה ככלל ומוזיקה קלאסית בפרט. הוא עוצב עם אינסוף דמיון, יצירתיות, ואהבה גדולה למוזיקה ולנוף. הוא שופע אזורי משחק מוזיקליים, קלידי פסנתר ענקיים, מזרקות וצלילים הבוקעים באזורי ישיבה ואפילו חיבור לטלפון חכם, בעזרת סריקת הקודים על שלטי ההסבר חושפים את המשתמש למוסיקה הרלוונטית. בגן ניתן לפגוש את המלחינים הגדולים של עולם המוזיקה הקלאסית, ביניהם הנדל, ויוולדי, מוצרט וצ'ייקובסקי, ויחד עימם יוצרים מוזיקליים בני זמננו: לאונרד כהן ומיילס דייויס. את טיילת הפארק הראשית תוחמת אמת המים ובה מערכת מפלים. על משטחי  הבטון של השביל מוטבעים תווים מתוך היצירות הקלאסיות שתפגשו בדרככם. 

ראש העירייה, דב צור, מזמין את כל תושבי ראשון לציון להשתתף באירועי המוסיקה המגוונים: "המוסיקה היא השפה היחידה שמחברת בין עולמות, מקרבת לבבות ומעוררת רגשות. את כל אלו יוכלו תושבי העיר לחוות בשורת המופעים והאירועים שיתקיימו שם השנה".
מחזיקת תיק התרבות, חברת המועצה קרן דנה ג'דה בירכה על הרעיון להפעיל בגן המוסיקה פעילויות שונות ואמרה: "תושבי העיר מוזמנים לבוא וליהנות ממגוון הכוחות המקומיים של עירנו".

 

צילום: עידן גרוס

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

26 באפריל 2015