גנים רבותיי, גנים

תמונה של מתקן משחקים לילדים
 מתקני משחקים שודרגו והוחלפו בשכונות נווה ים, פרס נובל, כרמים, נעורים ונאות שקמה * דשא סינטטי הותקן ומתקני נגישות לנכים הוספו * וגם: מתקני פעוטות אתגריים

לצד הפתיחה הגדולה של גן בעברית בשיכון המזרח והפתיחה המוסיקלית של גן המוסיקה במרכז העיר, שודרגו גני משחקים גם בשכונות נווה ים, פרס נובל, כרמים, נעורים ונאות שקמה.

ברחוב הנחשול בשכונת נווה ים שודרגו מתקני משחקים והותקן דשא סינטטי במקום. במשטח הראשי הוסף מתקן בעל תקן נגישות לנכים, המאפשר עלייה עם כיסא גלגלים.

בנוסף הוצבו מתקני משחקים אתגריים, כמו קיר טיפוס וחבלים. במתחמים הסמוכים הוספו מתקני כושר, נדנדות, מתקני קרוסלה בעמידה והכל כאמור על משטחי דשא סינטטי. עלות הפרויקט כ- 800 אלף שקלים.

בפארק ההיקפי של שכונת פרס נובל הגובל עם כביש 431, שודרגו שני מתחמי פעוטות שבהם הוצבו מתקני משחק חדישים כמו סירה על קפיצים לצד מתקני פעוטות אתגריים המאפשרים לקטנטנים לטפס בבטחה על כר הדשא הסינטטי. עלות הפרויקט במקום נאמדת ב-600 אלף שקלים.

גם גן הגבעול בשכונת כרמים שודרג, מתקני משחק ודשא סינטטי הותקנו במקום, כמו כן הוצבה סככת הצללה המכסה את כל המשטח. עלות הפרויקט היא 120 אלף שקלים, לא כולל את הסככה שהותקנה במסגרת תוכנית להצללת אתרים שונים ברחבי העיר.

בשכונת נעורים במזרח העיר שודרג גן יואל סגל, מתקני משחק ודשא סינטטי הותקנו במקום, ברחוב מילובביץ' בנאות שקמה שודרג גן המשחקים במקום, גם שם הותקנו מתקני משחקים, דשא סינטטי וסככה המצילה על המשחקים. את כל הפרויקטים הוביל האגף לפיתוח נופי בראשות אורי זיגרון.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף כי מדיניות העירייה היא לקדם ולטפח פינות משחקים וריאות ירוקות ברחבי העיר "לצד פארקים גדולים כמו גן בעברית, אגם הסופרלנד, נאות שקמה ואחרים, אנו פועלים כל העת לשדרוג והקמת גני משחקים עם אלמנטים חדישים לרווחת התושבים".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 בדצמבר 2013