הגימנסיה הריאלית- שלב ב' יוצא לדרך

תמונת מבנה הגמנסיה
נמשכות העבודות בבית הספר הגבוה בישראל * אחרי שבשלב א' הוקם המבנה הראשון ובו 28 כיתות חדשות, כעת יוקם המבנה השני שיחובר בגשר עילי לבניין הראשון * יוספו 14 כיתות, אולם ספורט חדש, אודיטוריום ומעבדות * מטרת העל: המשך פעילות הגימנסיה הריאלית, שהוקמה בשנות ה-50, במרכז העיר

החל שלב ב' בעבודות הקמת המבנים החדשים לגימנסיה הריאלית. בחודשים האחרונים הסתיים השלב הראשון בעבודות במסגרתן הושלמה בניית המבנה הראשון של הגימנסיה הריאלית והעברת התלמידים אליו. במבנה החדש נבנו 28 כיתות חדשות במבנה המתנשא לגובה של שש קומות, בכך הפך בית הספר הראשון בעיר ואחד ממוסדות החינוך המוכרים והותיקים בישראל, לבית הספר הגבוה בישראל. כזכור, ההחלטה להקים בית ספר חדש על שטח הגמנסיה נבעה מהצורך להרחיב את בית הספר לאור צמיחתו בשנים האחרונות. אלא שבית הספר הותיק הוקם בשנות ה-50 בלב העיר וכעת, כשמסביבו נבנו בניני מגורים, אין אפשרות להגדיל את שטחו. לכן החליטה העירייה ומשרד החינוך, לאפשר בנייה לגובה ובכך להמשיך את קיומו במקום ההיסטורי.

בשלב השני לעבודות, שכאמור, החלו עתה עם הריסת מבנה ג' הצמוד לרחוב האחים סמילצ'נסקי, יוקם המבנה השני שיחובר בגשר עילי רחב מעל רחוב סמילצ׳נסקי לבניין הראשון. המבנה השני יכלול חניון תת קרקעי של כמאה מקומות חנייה אשר ישמש חניון לילה לתושבי האזור והכניסה אליו תהיה מרחוב עולי הגרדום. בשלב ב' יוספו 14 כיתות, אולם ספורט חדש, אודיטוריום ומעבדות. העבודות ימשכו שנתיים.

בסופו של תהליך, בית הספר החדש יכלול 42 כיתות רגילות, בתוספת 3 כיתות מכללה ו-18 מעבדות, חדרי צוות וחללי עבודה למורים, אולם רחב לחדר מורים עם שירותים ומטבחון צמודים לשימוש המורים, כל זאת על 12 אלף מ"ר בנוי שיתפרסו על 12 דונם, כך ש-70 אחוז משטחי המגרש יהיו ירוקים. החידוש בבית ספר הנבנה לגובה הוא שכל הגגות ישמשו כחצרות פעילות ירוקות והתלמידים יוכלו לצאת לחצרות הנמצאות בקומה השלישית ובקומה החמישית.

נציין עוד כי בבית הספר יוטמעו טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו סביבת לימודים בעידן הדיגיטלי. בנוסף, כל כיתה מצוידת בגלאים אשר מדליקים את האורות והמזגנים כאשר יש תלמידים בכיתה ומכבים אותם כאשר הכיתה ריקה. כל ביה"ס מרושת טכנולוגית – מצלמות, סיבים אופטיים שמבטיחים גלישה במהירויות גבוהות מאוד (מאפשרות למידה דיגיטאלית שלה רבה מאוד תלמידים במקביל).

ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית האמונה על העבודות במקום, אמר: "פרויקט הגימנסיה על שני חלקיו הינו פרויקט הדגל של החברה הכלכלית בהיבטים הבאים; מורכבות הפרויקט, משך ביצוע וההיקף התקציבי. החברה תמשיך להקפיד על ביצוע העבודה בסטנדרטים גבוהים וברמת איכות בלתי מתפשרת כדי לספק מענה הולם לצרכי החינוך של תלמידי הגימנסיה והעיר ראשון לציון". פלג מוסיף כי העבודות יתבצעו בשעות העבודה המקובלות "אנו עושים ככל הניתן על מנת לצמצם את מטרדי הרעש ונפעל להשלים את העבודות בהקדם האפשרי. אנו מודים לכם על ההבנה והסבלנות".

 


 
צילום: החברה הכלכלית

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

27.7.2015