גולשים על הגלים

חבר'ה על חוף הים

  בין המטקות, הגלידות וההשתכשכות במים, עיריית ראשון לציון מאפשרת מעתה למתרחצים בחופי העיר  לגלוש בחינם באינטרנט ולא רק בים *  וגם- נחנך החוף הכחול המחויב לעמוד בדרישות איכות סביבה בינלאומיות

 לא במקרה חופי הים של ראשון לציון הם הבילוי המועדף עבור תושבי העיר. החנייה בחינם, השטח עבור המתרחצים לפריסת מחצלת ושמשייה הורחב, עלות השכרת ריהוט חוף הוזל ועתה גם האינטרנט בחינם, חופשי חופשי. לאחרונה פרסה עיריית ראשון לציון חמש נקודות גישה לכל אורך החוף והטיילת. במקביל, גם מתחם הרובע פתוח מעתה לגלישה חופשית באינטרנט, כך שהמבלים יוכלו לשבת בבית הקפה, במסעדה ובמועדון ולשלוש חופשי.

נקודות גישה אלו מצטרפות לנקודות שהוצבו בשנים האחרונות במדרחוב רוטשילד, בגן המושבה ובבניין העירייה. על פי התכנון, התקשוב העירוני צפוי לפרוס אינטרנט אלחוטי בחינם גם במתחם הסקייטפארק.

מהלך זה הינו חלק ממדיניות ראש העירייה, דב צור, לאפשר לכלל התושבים תרבות ובילוי ללא הוצאה כספית גדולה. כך למשל, הבילוי בחוף הים בראשון לציון יהיה עבור תושבי העיר מהזולים בישראל, מכיוון שהחנייה בכחול לבן מותרת בחינם, יותר שטח בחוף הוקצה לטובת ציבור המתרחצים מבלי שיאלצו לשלם כסף עבור כיסא או שמשייה. במקביל העירייה מוסיפה 20 סככות צל לטובת הציבור. מי שבכל זאת יחפוץ בשירות השכרת כסאות ומיטות שיזוף יזכה להנחה משמעותית בהצגת תעודת זהות המעידה על היותו תושב העיר. כך למשל שכירת כיסא תעלה עשרה שקלים בלבד ושני כסאות ושמשייה יעלו 20 שקלים.

בתוך כך, עיריית ראשון לציון חנכה השבוע את חוף הדגל הכחול, המשמעות היא קבלת תו איכות סביבתי. מדובר בתוכנית המופעלת על ידי קרן החינוך, ארגון גג לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם. כדי להצטרף לתוכנית יש לעמוד במספר קריטריונים כמו איכות סביבתית, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים וחינוך סביבתי ומידע. חוף ראשון לציון מצטרף ל -3800 חופים מ-46 מדינות הלוקחים חלק בתוכנית.

ראש העירייה, דב צור, ציין: "חופי הים הם של הציבור וככאלה יש לנו חובה כרשות לדאוג שכל התושבים יוכלו להרשות לעצמם בילוי משפחתי מבלי לרוקן את הכיס. אני מאחל לתושבים קיץ מהנה והכי חשוב- בטוח".

מחזיק תיק חופים ואגמים, חבר המועצה עידן מזרחי, הוסיף: "אני שמח שגם בתחום הזה חוף הים מתקדם ומציע שירות זה לקהל האורחים המגיעים לחופנו. מדובר בשירות מיוחד אך בסיסי בימינו. למי שחשב שאפשר לעבוד וללמוד רק מהבית, עכשיו יכול ליהנות מעבודה ולמידה בשינוי אוירה. צעירים וסטודנטים רבים מחפשים ללמוד בתקופת מבחנים במקומות בהם אוירה שונה ומרעננת וחוף הים זה המקום המתאים בו ניתן כיום לשלב למידה המשלבת גלישה באינטרנט ורוגע."

 צילום: עידן גרוס

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

11 במאי 2014