התושב שנוהג "לאסוף" מכסי ביוב ברחוב

דיווח על וונדליזם בגינה ציבורית הוביל לתפיסת תושב העיר שאסף לרכבו מכסי ביוב * וגם- החברה לבטחון מצטיידת בניידות חדשות הכוללות מערכת ממוחשבת לניהול אירועים

בשבוע שעבר התקבלה במוקד העירוני פנייה על אדם המרעיש בגינה ציבורית במרכז העיר ולטענת הפונה אף הורס אותה. במוקד העירוני, שקיבלו לא פעם פניות על רעש מגינות ציבוריות ואף וונדליזם, במיוחד בתקופת הקיץ, שלחו במהירות צוות של החברה לבטחון. בסיוע של אחד מהתושבים הגרים בסמיכות הצליח הצוות של החברה לבטחון לגלות רכב גדול ישן ברחוב סמוך.  בארגז האחורי של הרכב הם ראו מכסה ביוב עירוני עם לוגו של העירייה. ליד הרכב עמד לו אדם שמוכר מעבירות גניבות ברזל. הפקחים ביקשו ממנו לפתוח את הרכב ושם גילו שלושה מכסי ביוב עירוניים. למקום הוזמנה ניידת משטרה ונפתחה תלונה כנגדו. כמובן שהוא נדרש להחזיר את מכסי הביוב למקום ממנו נלקחו בלווי הפקחים.

החברה לבטחון מצטיידת
ריבוי המשימות ומדיניות המענה המהיר, הובילו את החברה להצטייד ב-16 ניידות חדשות מדגם טויטה קורולה המאובזרות בצפירוֹר (צ'קלקה), מערכות כריזה, ומערכת ממוחשבת לניהול אירועים שהכניסה לשירות החברה לביטחון.
בחברה לביטחון מסבירים כי בשנים האחרונות צמח היקף המשימות המטופלות על ידי הפקחים. הניידות יסייעו לפקחי החברה לתת מענה מהיר לאירועים המתרחשים בעיר ולקריאות התושבים באמצעות המוקד העירוני ועל פי אמנת השרות.
כמו כן החברה מקצה ניידות למשימות נוספות כמו משמר השכונה שהוקם ביוזמת תושבי נחלת יהודה, המתנדבים בלילות יחד עם פקח החברה לביטחון לשמור על בטחון תושבי השכונה.
סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך, הוסיף כי "הזמינות של הניידות הפזורות ברחבי העיר מסייעות להביא לתפיסת מבצעי העבירות "על חם" ואף למנוע התדרדרות של אירועים. מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, מוסיף כי "המוקד מעביר את הנתונים והפניות ישירות ובזמן אמת לפקחים שבניידת. כך שהפקחים מעודכנים מיידית באירוע אליו הם מגיעים ויכולים לטפל בו בזמן הקצר ביותר".

 צילום: עיריית ראשון לציון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 בספטמבר 2015