בעקבות ונדליזם במוסדות חינוך בחופשה- החברה לביטחון תגביר סיורים במוסדות חינוך

 בחג שבועות ובסוף השבוע האחרון התרחשו מעשי ונדליזם בשלושה בתי ספר שונים בעיר *  הבערת מדורה בחצר, ניפוץ אבני זכוכית, כתובות גרפיטי וחלונות שבורים היו ההספק הפעם *  בחברה לביטחון מסבירים כי נערים מוצאים בבתי הספר מקומות מפלט חשוכים לבילוי

 בשלושה בתי ספר בעיר בוצעו בימי החופש האחרונים מעשי ונדליזם מכוערים. בחברה לביטחון וסדר ציבורי נערכים לקראת חופשת הקיץ וצפויים להגביר ביתר שאת את הסיורים במוסדות החינוך כדי למנוע נזקים לציוד ומבנים.

בבוקר יום ראשון השבוע נחרדו בבית הספר היסודי בנווה חוף לגלות הרס בחדר מחשבים ובחצר בית הספר. מחקירה ראשונית מתברר שקבוצת נערים הבעירה בלילה מדורה בחצר בית הספר, קרעה את יריעת ההצללה בחצר, ניפצה את אבני הזכוכית המהוות קיר לחדר המחשבים, ובכך משכו עם הידיים את כבלי המחשבים והטיחו את המסכים על השולחנות. בנוסך קילפו הנערים את טפט דלת הכיתה. באמצעות מידע מודיעיני שהגיע לידי צוות הנוער בחברה לביטחון, יש כוונה להגיע בימים הקרובים לאותם נערים. בית הספר נווה חוף לא לבד, במהלך חג השבועות רוססו כתובות גרפיטי בבית הספר ויתקין ובבית הספר רעות נופצו חלונות.

בחברה לביטחון מסבירים כי בני הנוער מעדיפים לעבור מהגנים הציבוריים לבתי הספר מכיוון שבגנים המוארים ישנה נוכחות וסיורים של משטרה, פקחי החברה לביטחון ואף סיירות הורים. לעומת זאת, בתי הספר חשוכים ומבודדים ויש בהם שטחים רבים שניתן להסתתר בהם. בעקבות כך החליט מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני כי בנוסף לתגבור הסיורים במוסדות החינוך, הועברה הנחייה להנהלות בתי הספר בעיר להקפיד במהלך החופשות לנעול רכוש יקר במקומות מוגנים ונעולים כמו מקלטים. בנוסף צוות הנוער פועל בשיתוף פעולה מלא עם מנהלי בתי הספר המדווחים בכת עת כאשר בשטח בית הספר נמצאים בדלי סיגריות, בקבוקי אלכוהול ופריטים נוספים המעידים כי נערים בילו בלילה במקום. 

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך, מוסיף כי "באמצעות המצלמות העירונית במוסדות החינוך, מידע מודיעני וסיורים שוטפים, אנו נמגר את התופעה ונמנע מבני הנוער להיכנס בלילות לבתי הספר ולגרום נזקים לרכוש".

 צילום: צוות נוער החברה לביטחון

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

9 ביוני 2014