חגיגות פורים בעיר - כל האירועים

דב צור ויובל המבולבל
* כוכבי הופ ילדות ישראלית * כוכבי גאליס * שי ורועי * כוח הקצב * יובל המבולבל * והשנה לראשונה: במה חדשה בגן בעברית ועץ מוצצים   

ראשון לציון צהלה ושמחה. כמו בכל שנה, עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה העירונית מקיימת חגיגת פורים עם שירים ומופעים בספיישל של פורים מיוחד שיכלול שלל אירועים, הופעות והפעלות לרווחת תושבי העיר. האירועים השנה יהיו חלק מפסטיבל הצחוק וההומור על שם ספי ריבלין "צוחק מי שצוחק ראשון".

ביום חמישי 5/3/15 יעלו על בימות העיר כוכבי הילדים בשלוש במות הפזורות ברחבי העיר. השנה, לראשונה, תוקם במה גם במזרח העיר ב"גן בעברית". האירועים ייפתחו באירוע השקה חגיגי ל"עץ המוצצים" החדש, שבו כל הילדים הבוגרים שרוצים להיפרד מהמוצץ ולהגיד לו ביי ביי, יוכלו לתלות אותו על העץ ולהיפרד ממנו בחגיגיות. על הבמה יופיעו כוכבי הופ ילדות ישראלית במופע שירי ילדים אהובים עם ניחוח ישראלי נוסטלגי והצמד שי ורועי במופע קצבי ומצחיק מבית היוצר של "מותק של פסטיבל". 

על הבמה בגן המושבה במרכז העיר תופיע כוכבת גאליס והפסטיגל אליאנה תדהר, במופע קצבי המשלב את שירי הפסטיגל ומחרוזת ממיטב שירי הילדים. אחריה יעלו לבמה חבורת כח הקצב, במופע מוסקאלי מרהיב המשלב את מיטב השירים מהתוכנית האהובה בערוץ הופ.

על הבמה בפארק שקמה במערב העיר יופיע כוכב הילדים של ישראל יובל המבולבל, במופע בידור עם כל הלהיטים. אחר כך יעלו לבמה "הבאגיס", ארבעה חרקים חברי להקה מגניבים במיוחד, ישירו, ירקדו ויצחיקו את הילדים במופע מיוחד ששזור בשירים מוכרים ואהובים, סיפור על חברות מופלאה, שיתוף פעולה ומסר אחד חשוב "נחשוב טוב – יהיה טוב "

בכל הבמות בין האירועים יופיעו להקות מחול וזמר מקומיות, יוצבו מתנפחי ענק ויערכו סדנאות יצירה ברוח החג.

 ראש העירייה, דב צור, בירך את תושבי העיר לקראת החג: "אני מאחל לכל תושבי העיר ולכל בית ישראל חג פורים שמח ומקווה שיגיעו לחגוג, ליהנות ולשמוח יחד איתנו בשלל אירועים חינמיים המותאמים לכל גיל."

חברת המועצה, מחזיקת תיק תרבות, קרן דנה-ג'דה, אמרה: "השנה תושבי העיר יהנו מחג פורים עם המון כוכבים. כוכבי הילדים יגיעו לחגוג איתנו בשלוש בימות. לראשונה, ביוזמתי, תהיה במה גם במזרח העיר ב"גן בעברית". בבמה זו גם יושק לראשונה מיזם "עץ המוצצים" , מטרת העץ לאפשר לילדים לתלות את המוצץ על העץ וכך יוכיח הילד שנגמל מהמוצץ בקלות ובטקס מיוחד. בהזדמנות זו ברצוני לאחל חג שמח וניפגש באירועים השונים".

מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, הוסיף: "כמדי שנה, הבאנו את מיטב כוכבי הילדים ואנו ממשיכים גם השנה בחגיגות ברחבי העיר. הכניסה חופשית מקטן ועד גדול ואנו מצפים לראות את התושבים באים ונהנים מאירועי החג הססגוניים".

מצ"ב תמונות ארכיון של אירועי פורים. קרדיט: עיריית ראשון לציון

 

טליה סומך, פינגולד, דוברת העירייה

 

23 בפברואר 2015