על רקע המתיחות בסוריה קיימה העירייה הערכת מצב

בשבוע האחרון קיימו בכירי העירייה הערכת מצב בהשתתפות מפקד המחוז בפיקוד העורף *
ראשי מכלולים ורובעים קיבלו תדריך * העירייה ממשיכה לשפץ מקלטים, בשנה האחרונה שופצו שישה מקלטים בעיר

על רקע המתיחות בסוריה והתקיפה הצפויה של ארה"ב, קיימו בכירי העירייה הערכת מצב בהשתתפות מפקד המחוז בפיקוד העורף, מנהל המחוז של המשרד להגנת העורף, מנכ"ל העירייה, מנכ"ל החברה לביטחון ומנהלים בכירים נוספים בעירייה. אחד הנושאים שעלו לדיון היה מערכת הצפירה בעיר. בעירייה חזרו על הדרישה להגדיל את מספר הצופרים בעיר. כמו כן הוצגה סקירה מקיפה בפני כל גורמי העירייה.

עם העלאת הכוננות רועננו נוהלי המעבר משגרה לחרום ונבדקו מערכי החרום על ידי אגף החרום בחברה לביטחון וסדר ציבורי. עיריית ראשון לציון נערכת לניהול העיר ומתן מענה לכל תרחיש במצב חירום כל השנה. מוקדם יותר השבוע התקיימה הערכת מצב במחוז מרכז במשטרה, בה השתתף סמנכ"ל החברה לביטחון, משה ליבר.

בסוף השבוע האחרון התקיים מפגש נוסף של כל מנהלי המכלולים והרובעים בעיר, הם קיבלו תדריך ונעשתה בדיקת תקשורת בין כל בעלי התפקידים.

העירייה ממשיכה, באמצעות החברה לביטחון, לשפץ ולהשמיש מקלטים ציבוריים ברחבי העיר, השנה שופצו שישה מקלטים. לטובת העניין הוגדר תקציב ומקלטים נוספים צפויים לעבור שיפוץ ומיגון. החברה לביטחון ערוכה לפתוח את כל המקלטים הציבוריים בעיר במידת הצורך ועל פי הנחיות המיגון של פיקוד העורף.

נזכיר כי ביישום (אפליקציה) העירוני של עיריית ראשון לציון יש אפשרות להצגת מפה הכוללת נקודות עניין (שכבה) של מיקום המקלטים הציבוריים בעיר ביחס למיקום התושב בפועל.

יש להיכנס לשירותי עירייה -> מפות -> ולסמן את נקודת העניין.

פיקוד העורף, האמון על תחנות חלוקת מסכות אב"כ, החליט על פתיחת שלוש תחנות חלוקה נוספות לטובת תושבי ראשון לציון, שיפעלו בימים א'-ה' , בין השעות 10:00-19:00 .במרכז קהילתי רוזן, רחוב דרזנר 2, תל אביב, במרכז פיס רמת אלחנן, רחוב אשל אברהם פינת רבינוב, בני ברק. ובמרכז הרב, רחוב אהוד קינמון 10, בת ים. יחד עם זאת, מדגישים בפיקוד העורף כי אין הנחייה מיוחדת להצטייד בערכות מגן, אלא זו הנחייה שהייתה נכונה כל השנה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 בספטמבר 2013