חשד: בעל אטליז ניסה "להלבין" בשר מהשטחים ולמוכרו כבשר כשר

נתפס הודות לערנות פקחי החברה לבטחון שהבחינו בפעילות חשודה במשאית שחנתה בחולות במערב העיר * הבשר הושמד וכנגד בעל העסק נפתחו הליכים משפטיים
כבכל שנה, רגע לפני החגים, יש מי שמבקשים להגדיל את הרווח שלהם על בריאות הציבור. בסוף השבוע האחרון נתפסו שתי משאיות שהובילו בשר לא למאכל אדם. הבשר הושמד וכנגד בעלי העסקים נפתחו הליכים משפטיים. האירוע הראשון והחמור יותר היה ביום חמישי בשעות הבוקר. פקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון, שמעון בלום ואורן לוי, סיירו באזור החולות, סמוך לאמפי לייב במערב העיר. שם הם הבחינו במשאית חשודה החונה בצד. בתחילה היו משוכנעים שמדובר בנהג משאית המשליך פסולת בשטח פתוח. כשהתקרבו גילו שאומנם הושלכו קרטונים לצד הדרך על ידי הנהג, אלא שזו הייתה העבירה הקלה ביחס למעשיו של הנהג. מתברר שהיה זה בעל אטליז חדש בעיר שרכש שומן בשר מהשטחים. הבשר נשחט בכלל בסין והועבר לפלשתינים כחלק מסיוע מזון. רגע לפני שהבשר הזה מגיע לאטליז במרכז העיר, בעל האטליז נפטר מהקרטונים שעליהם מדבקות בערבית ואנגלית המסגירים את מקורו והעביר אותם לארגזים ישראלים. למעשה, על פי החשד, בעל האטליז ניסה "להלבין" את הבשר כאילו מדובר בבשר כשר. מדובר על כמות של כחמישים קילו. בעל האטליז ניסה לתרץ ואמר שהבשר מיועד לשימושו הפרטי. למקום הוזעקו רופאת השירות הווטרינרי, ד"ר דיאנה זילברמן ומפקח השירות, יגאל אוחנה שהשמידו את הבשר.

מאוחר יותר הגיעה משאית של מפעל בשר לבדיקה שגרתית לפני שיווק. רופא השירות הווטרינרי שבדק את תכולת המשאית, הופתע לגלות מספר קרטונים שהבשר בהם הופשר. כלומר מצב הקפאה של מינוס 18 מעלות, הבשר היה על אפס מעלות כשטמפרטורת חלל המשאית המובילה את הבשר הייתה שתי מעלות בלבד. כמו כן לבשר לא היו תעודות ווטרינריות כנדרש. הבשר המופשר הושמד על ידי ד"ר תומר ניסימיאן מהשירות הווטרינרי. יתר המוצרים נשלחו חזרה למפעל לטיפולו של ווטרינר החברה. כמו כן שיווק הבשר נפסל עד לתיקון הליקויים.

יש לציין כי כל אגפי העירייה הרלוונטיים מגבירים אכיפה ופעילות בתחום בתקופה שלפני החגים. פקחי החברה לבטחון הונחו לגלות ערנות, כפי שקרה בסוף השבוע האחרון. השירות הווטרינרי מגביר ביקורות ורישוי עסקים פועל ישירות מול העסקים שסרחו.

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני: "לולא ערנותם של הפקחים, שומן הבשר מקורו מהשטחים, היה מגיע לצלחות התושבים בחג. ישר כוח לפקחים על פעילות מהירה ויעילה".

מנהל השירות הווטרינרי העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור, מוסיף כי העירייה לא מסתפקת רק בביצוע אכיפה אל מול בעלי עסקים, אלא מקיימת גם מפגשי הדרכה שנתיים לגבי תברואת מזון בטוחה המוצעים בחינם בעבור כל בעלי העסק שעסקם נוגע במזון מהחי.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

31 באוגוסט 2015