חניתם בחניית נכים? יתכן שהרכב שלכם ייגרר

כיום קיים עיוות בחוק האפשר מתן קנס בגובה אלף ₪ לנהגים החונים בחנייה ציבורית השמורה לנכה אולם רק 100 ₪ לנהגים החונים בחנייה השמורה לנכה בסמוך למקום מגוריו * בהנהלת העירייה הוחלט כי במקרים מסוימים ועל פי שיקול דעת של מנכ"ל החברה לבטחון, ייגרר הרכב החונה

קשה להאמין שכיום, על אף המודעות ההולכת וגדלה, נהגים ממשיכים לחנות במקומות השמורים לנכים. רק בשנת 2016 ורק בראשון לציון, נרשמו יותר מ-2200 דו"חות לנהגים שחנו במקומות השמורים לנכים. החברה לבטחון פועלת בנחישות מול נהגים אלו על מנת לצמצם את התופעה המטרידה. הנושא אף הגיע השבוע לשולחן הנהלת העירייה ונערך דיון סביב הנושא.

מתברר שעיוות בחוק יותר מצב אבסורדי של קנס גבוה בסך 1000 ₪ למי שחונה במקומות השמורים לנכים באזורים ציבוריים ואילו רק 100 ₪ למי שחונה בחנייה השמורה לנכה בסמוך למקום מגוריו. מדובר במקום חנייה השמור לנכה ומסומן ככזה שאושר בוועדת התנועה העירונית. לא פלא, אם כך, שרוב הדו"חות, 1394 במספר, נרשמו בשנה האחרונה לרכבים שחנו בחניה המסומנת עם תמרור המורה שהחניה שמורה לנכי גפיים, חלקם אף מסומן עם מספר הרכב הייעודי.

בתום הדיון הוחלט להקשיח את האכיפה מול נהגים אלו ולאפשר לחברה לבטחון לגרור רכבים במקרים מסוימים. ההחלטה תהיה בידי מנכ"ל החברה לבטחון שיבחן כל נושא לגופו. נציין כי בנוסף לקנס בסך 100 שקלים, עלות שחרור הרכב לאחר גרירה מגיעה למאות שקלים נוספים.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, רז קינסטליך, אמר: "חנייה במקומות השמורים לנכים היא בריונות לכל דבר ועניין ולכך לא תהיה מבחינתנו הבנה או סובלנות. אנחנו מקווים שהמהלך החדש יוכל לצמצם את התופעה ולאפשר לציבור הנכים לממש את זכותם".

 

 תהילה דוקנוביץ,
מנהלת ניו מדיה ופרסום
דוברות עיריית ראשון לציון

22 בינואר 2017