כדאי לפתוח חנות במרכז ראשון לציון

תמונת רחוב במרכז ראשון
 חברת הייעוץ הקמעונאי RIS דירגה את מרכזי הערים ובחן היכן הפדיון הכי גבוה * מרכז העיר הגיע למקום השלישי בארץ עם פדיון של 81 שקלים למ"ר * מדיניות עיריית ראשון לציון הובילה בשנים האחרונות את שדרוג וחידוש מרכז העיר במטרה לשנות את פניו ולהפוך אותו ממרכז דועך ומיושן שסבל ממבקרים הולכים ומתמעטים, למרכז עיר שוקק ומאיר עיניים

בצמרת מרכזי הערים בהם הכדאיות הכי גדולה לפתוח חנות ניצבת העיר ראשון לציון במקום השלישי עם פדיון של 81 שקלים למ"ר. במקום הראשון מרכז העיר ירושלים ובמקום השני- מרכז פתח תקווה. יש לציין כי הפדיון הממוצע במרכזי הערים בישראל עומד על 56 שקלים למ"ר. את הנתונים הללו פרסמה חברת הייעוץ הקמעונאי RIS המתמחה באספקת מידע עסקי השוואתי ובחנה את מרכזי הערים מחוץ לתל אביב.

בעיריית ראשון לציון מביעים סיפוק לנוכח הנתונים, כידוע, מדיניות העירייה בראשות דב צור, קדימה את חידוש ושדרוג מרכז העיר, הן באזורי המגורים ובשטחים הציבוריים באמצעות פרויקטים שונים כמו "שפת רחוב" לחידוש רחובות מרכז העיר ושיפוץ החזיתות לשדרוג הבניינים הוותיקים במרכז. במקביל הובילה העירייה את חידוש ושדרוג רחוב רוטשילד וכן את מדרחוב רוטשילד. העירייה השקיעה למעלה מ-11 מיליון שקלים בשדרוג המדרחוב מתוך כוונה לשנות את פניו ולהפוך אותו ממרכז דועך ומיושן שסבל ממבקרים הולכים ומתמעטים, למרכז עיר יוקרתי, מודרני, יפה ומאיר עיניים. בד בבד מקיימת העירייה אירועים שנתיים במרכז העיר כמו מסיבות רחוב מוצלחות שסחפו אלפי בני נוער למרכז העיר, ימי חמישי קסומים במדרחוב עם להטוטנים, קוסמים, דמויות מומחזות, מאיירים, קריקטוריסטים, דוכני פרחים, תיבות נגינה ועוד.

זאת ועוד, מקדמת עיריית ראשון לציון תוכנית שימור מקיפה לכמאה מבנים היסטוריים במרכז העיר במטרה להחיות את העיר ההיסטורית ולהפוך אותה לאבן שואבת למבקרים ולתיירים, שגם הם צפויים לתרום לכלכלת המסחר במרכז העיר.

"מרכז העיר הוא הלב הפועם של העיר" מוסיף ראש העירייה, דב צור "וככזה, המדיניות של העירייה היא לחזק את מרכז העיר מכל ההיבטים, חידוש המבנים הותיקים, הקמה ושדרוג גנים ציבוריים, מסחר ועוד. כבר עתה אנו רואים שרחוב רוטשילד, המדרחוב המתחדש, רחוב הרצל, ז'בוטינסקי ורחובות סמוכים נוספים, חוזרים להיות עורקים שוקקים ותוססים. נמשיך להשקיע בפיתוח וחיזוק מרכז העיר".

 

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון\

9 בדצמבר 2013