מרוצים מהחיים אבל לא מההכנסה

תמונה של אנשים בפארק

שנה אחר שנה, סקר איכות חיים של הלמ"ס מציב בראש את ראשון לציון במספר פרמטרים: ניקיון, שטחים ירוקים, איסוף אשפה ובכלל שביעות רצון מהחיים * גם לגבי תפיסת העתיד הנתונים אופטימיים במיוחד * ולמרות נתוני הלמ"ס כי בראשון לציון ההכנסה הכי גבוהה למשק בית, תושבי העיר הכי פחות מרוצים מגובה הכנסתם
שוב. סקר איכות חיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2015 מציב את ראשון לציון בראש במספר פרמטרים, בינהם: ניקיון, 66.3% מהתושבים הביעו שביעות רצון ממצב הניקיון באזור מגוריהם, מקום ראשון בקרב שמונה הערים הגדולות בישראל. שטחים ירוקים- 78.9% מהתושבים הביעו שביעות רצון מהשטחים הירוקים בעיר, לרבות גנים ציבוריים ופארקים. איסוף אשפה- 83.4% מתושבי העיר היו מרוצים מאיסוף אשפה באזור מגוריהם. פרמטר נוסף וכללי יותר שבה דורגה ראשון לציון במקום הראשון הוא שביעות רצון מהחיים כאשר 91.6% דיווחו שגם הם מרגישים כך. בפרמטרים הבאים דורגה ראשון לציון במקום השני מתוך שמונה ערים: שביעות רצון מאזור מגורים, בטחון וכבישים. בסקר נשאלו שתי שאלות לגבי תפיסת העתיד, בשתיהן דורגה ראשון לציון במקום הראשון: 85.5% מהתושבים אופטימיים לגבי החיים בעתיד ו-85% מהתושבים אופטימיים למצבם הכלכלי בעתיד.
אולם נראה שכרגע הם מודאגים יותר. רק בפרמטר אחד הייתה ראשון לציון אחרונה מבין שמונה הערים הגדולות- הכנסות מעבודה. רק 49.3% מרוצים מההכנסות שלהם. הנתון הזה עומד מול נתון אמפירי של הלמ"ס לפיו תושבי העיר נהנים מההכנסה הכי גבוהה למשק בית. תושבי העיר מדורגים גם במקום החמישי בפרמטר שביעות רצון ממצבם הכלכלי.
ראש העירייה, דב צור, אמר בהקשר לסקר כי העובדה שראשון לציון ניצבת בצמרת שביעות הרצון ברוב הפרמטרים מעידה שהעיר צועדת בכיוון הנכון משנה לשנה "השקענו משאבים רבים בחינוך, בניקיון, בפיתוח העיר, ובכלל זה הגינות הציבוריות ומוסדות החינוך והציבור השונים, ואני שמח שזה מורגש. אנו לומדים את התחומים בהם עלינו להשתפר ומפיקים את הלקחים הנדרשים". 
סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, המחזיק בתיק הביטחון, ומחזיק תיק איכות הסביבה בתחום איסוף האשפה וניקיון, הוסיף: "מאחורי המספרים והנתונים ישנה עבודה רבה, מסירות ונחישות לכל אורך השנה, תגובה מיידית ויעילה וכמובן שירות לתושב".
מנכ"ל העירייה, פרנקו שיבח את ראש מינהל איכות הסביבה, איתמר לוי, את מנהלי האגפים והעובדים ואמר כי היכולת לשמור על רמה כה גבוהה בניקיון ובתחזוקת הפארקים היא תוצאה של עבודה קשה, מקצועית ומסורה. יישר כוח!".

כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 28.8.16