העירייה סיכמה שנת פעילות ובחרה 15 עובדים מצטיינים

תמונה קבוצתית של מצטייני העירייה
 

כמדי שנה, לקראת חג הפסח, בעיריית ראשון לציון מקיימים סיכום שנת פעילות והרמת כוסית לעובדי העירייה. כמו כן נבחרים 15 העובדים המצטיינים. במהלך האירוע הוצגו סרטונים קצרים על כל אחד מהעובדים המצטיינים ולאחר מכן התקיימה הופעה של הסטנדאפיסט קובי מימון.

ראש העירייה, דב צור, בירך את העובדים ואמר: "עיריית ראשון לציון מסכמת שנה של התקדמות והישגים בתחומים שונים. בראש ובראשונה, השלמנו הפחתה של 10% בתעריפי הארנונה למגורים. הבטחנו להוריד ארנונה – וקיימנו, ועל כך אני גאה מאוד. בחינוך רשמנו גם השנה זינוק משמעותי בנתוני הזכאות לבגרות והשלמנו עלייה של 15% בחמש שנים. בכך עקפנו את חיפה ותל אביב והתמקמנו במקום השני בקרב הערים הגדולות בישראל. בנושא הדיור, חתמנו על הסכם גג עם המדינה, המאפשר הקמה של כ-20 אלף יחידות דיור חדשות בעיר, כך שנוכל לתת מענה לתושבי העיר הצעירים המבקשים להמשיך ולהתגורר בה. נוסף לכך, ההסכם כולל פתרון של פינוי-בינוי לשכונת רמת אליהו, ולראשונה, אופק של תקווה ועתיד חדש לשכונה. הסכם הגג יאפשר פיתוח נרחב בכל חלקי העיר ושיפור של תשתיות התחבורה, הן לרכב פרטי והן לתחבורה ציבורית, שמהם ייהנו כל תושבי העיר. אלו מצטרפים לתנופת הפיתוח שהעיר חווה בשנים האחרונות, בדגש על העיר הוותיקה. בתחום התרבות זכינו בפרס הראשון בהשקעה בתרבות בקטגוריית ערים גדולות. בכל הקשור לפיתוח, בשנה החולפת המשכנו במרץ בתנופת הפיתוח של המרחב הציבורי בכל חלקי העיר: כבישים, מדרכות, גינות ציבוריות, מתקני ספורט, בתי ספר ועוד. גם בתחום העסקי אנו רואים ברכה – חברות עסקיות ותאגידים גדולים במשק קובעים את משכנם בפארק העסקים שורק, והתכניות למתחמי העסקים הנוספים- מתחם האלף, פארק אגמים וראשון איילון – מתקדמות בקצב מהיר. העיר, אשר שנים רבות ידועה כעיר מצוינת למגורים, תופסת אט-אט את מקומה כמוקד מרכזי לעסקים, לבילוי ולפנאי וכמרכז החדש של ישראל. העשייה הזאת מתאפשרת רק בזכותכם" אמר צור לעובדי העירייה והוסיף: "אני יודע היטב שלא היינו יכולים להוביל את העיר קדימה אלמלא ההתגייסות של העובדים – החל מראשי המינהלים, דרך מנהלי האגפים ועד אחרון העובדים בשטח. הנבחרים מביניכם, הזוכים היום לתואר "עובד עירייה מצטיין", הוכיחו יכולת עשייה ומקצועיות מרשימים, התמודדו מול משימות ואתגרים שניצבו בפניהם וגילו מסירות רה מעבר לדרישות תפקידם – ועל כך תודתי".

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סיכם את עיקרי הפעילות במהלך השנה וציין כי הייתה זו שנה רווית פעילות בכל תחומי העשייה העירונית. במהלך השנה פעלנו לייעל את עבודת העירייה, לשפר את השירות ולשפר את זמני התגובה לתושבים.

לסיכום, אמר גונן לעובדי העירייה: "הצטיינות אינה מובנת מאליה. הצטיינות היא ערך  שאליו יש לשאוף. אתם, הזוכים בתואר 'עובד עירייה מצטיין', הפכתם הצטיינות לאורח חיים בעבודה. נבחנתם בה ועברתם בהצלחה רבה במקצועיותכם, במסירותכם, בחברותכם ובנאמנותכם לתפקיד ולארגון". עוד בירכו את העובדים, סגן ראש העיר, הרב אריה כהן, יו"ר מרחב ראשון לציון בהסתדרות, זורי מזרחי ו סגן יו"ר ועד העובדים, אשר חן.

להלן רשימת העובדים המצטיינים (לפי סדר הא'-ב'):
אג'ינסו מאיה זאודו, אוסנת-חן ג'ובני, אורית גפלה, אליהו מזור, חנה אהרון, חנה שדה, מזל כהן, מירי יהושע, מרדכי לוי, פרידה גרוס, ציונה מדמוני, קלרה פליישר, רונן פרוי ושושנה מדוויל.

חנה אהרון
המינהל לשילוב חברתי/אגף אמרכלות וזכאות
חנה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1998 והיא משמשת כאחראית רכש ולוגיסטיקה במינהל לשילוב חברתי. תפקידה רב משימות - לקבל דרישות לציוד משמונים מסגרות שונות בעירייה, לתמחר אותן, להעביר את הנתונים למנהליהן וללוות את התהליך עד לקבלת הציוד על פי ההזמנה המאושרת. היא פועלת מול שמונים מסגרות - מועדוניות, מועדוני קשישים, מסגרות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, תחנות לאם ולילד, מסגרות נוער ועוד. חנה נדרשת ליחסי עבודה אינטנסיביים יומיומיים עם גורמים שונים בעירייה ומחוצה לה, כגון: ספקים, קרן שלם, הביטוח הלאומי, משרד הרווחה ועוד. היא חולשת על  מטלות רבות וזאת תוך הכרח לעמוד בלוח זמנים מחייב וניצול נכון של התקציב. חנה מיטיבה לעמוד במשימות במקצועיות תוך הסברת פנים נעימה. היא מוכנה להשקיע מזמנה מעבר לשעות העבודה כדי להעניק את השירות הטוב ביותר למערכת וכן מושיטה כתף של תמיכה במצבי עומס גם בתחומים שאינם בתחום תפקידה, והכול - ביסודיות, בצניעות ומתוך תודעת מצוינות. חנה אהודה על חבריה לעבודה, והיא מצדה משרה אווירה של ביטחון ורוגע גם במצבי לחץ. הם מעידים, שחנה עובדת מכל הלב ומאירה פנים אל סביבתה. לחנה חשובה היכולת לתת מענה לצורכי המינהל ולעמוד במשימות תוך שיתוף פעולה עם עמיתיה. תחושת השייכות לעבודה והפרגון מצד חבריה גורמים לה סיפוק, ולדעתה, מצוינות פירושה עמידה ביעדים ומתן שירות ברמה גבוהה ומעבר לנדרש. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

אוסנת-חן ג'ובני
מינהל כוח אדם ואמרכלות/ אגף רכש ולוגיסטיקה
אוסנת החלה את עבודת בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כמנהלת בקרה כספית באגף רכש ולוגיסטיקה. עבודתה רבת משימות - בקרה תקציבית וחשבונאית לאישור כלל עסקאות הרכש שמבצעת העירייה וכן תשלומים לספקים, בדיקת חשבוניות של כל הטובין המסופקים לעירייה, התאמתן לנוהלי העירייה, אישורן והגשתן לתשלום. עבודתה מחייבת יחסי אנוש תקינים עם הספקים השונים והעברת התשלומים הנדרשים בזמן תוך הקפדה על  גיבוי לוגיסטי אמין ותקין של כלל הפעילויות בתחום זה בעירייה. היא נדרשת לשימוש חסכוני ויעיל בכספים ולהדרכת גורמי העירייה השונים להתמקצעות בנושא. אוסנת מקיימת קשר הדוק עם גופי האמרכלות, החשבות והלוגיסטיקה ומינהל הכספים בעירייה. נוסף לכך היא מנהלת את כל משק המיכון המשרדי בעירייה - רכישה, אחזקה, הצבה ושירות. כמו כן תורמת מניסיונה הרב כחשבת שכר בעבר. אוסנת בולטת במקצועיותה, בהקפדתה על הפרטים ובאכפתיות גבוהה לגבי ניצול נכון של הכסף הציבורי. כמו כן ידועה בקשריה הטובים עם הגורמים שאתם היא בקשר ובהקפדתה על עמידה בהתחייבויות כלפיהם. היא זוכה להערכה רבה מצד עמיתיה בשל מקצועיותה הבלתי מתפשרת - מצד אחד, ובשל חוש ההומור הדרמטי המשרה רוגע - מצד שני. לאוסנת חשובה הסביבה האנושית בעבודה, והיא נהנית להעניק שירות מקצועי תוך מתן פתרון לבעיות ונכונות להעניק עצה בשעת הצורך. יזמה, שיפור מתמיד של הליכי עבודה, יצירתיות ומקובלות חברתית גבוהה הם, לדעתה, המאפיינים של עובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

אורית גפלה
מינהל החינוך/ האגף לחינוך יסודי
אורית החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כסייעת פדגוגית בכיתות מיוחדות בביה"ס "ניצנים". אורית מסייעת למורים ולמטפלים בתלמידים ומעורבת בחיים החברתיים של הכיתה. אורית עושה למען הצלחתם של התלמידים בתחום הקוגניטיבי, הרגשי, החברתי והערכי ומקדמת כל תלמיד בלימודי האנגלית ובמקצועות היסוד - כל אחד בהתאם לצרכיו. היא פועלת למיצוי הפוטנציאל של כל תלמיד ויוזמת דרכים והזדמנויות להרחבת הסקרנות. כשמדובר בקשיים של אוכלוסייה מיוחדת יש חשיבות עליונה לגישה של אמונה ביכולתו של התלמיד, ואורית עושה זאת כשהיא מעודדת ומקדמת התמודדות עם תופעות חברתיות וגם מרחיבה את מעגל הציפיות והאחריות להצלחת התלמידים בקרב מורים עמיתים. היא מתעדכנת בשיטות חינוך חדשניות, מיישמת אותן, משקיעה מאמצים תוך חתירה לסטנדרטים גבוהים של ביצוע - והתוצאות אכן ניכרות בשטח.  היא נפגשת עם התלמידים לאחר שעות העבודה, יוצאת לביקורי בית ותומכת בכל מצב. כמו כן אורית כותבת את הטקסטים למסיבת הסיום של שכבת כיתות ו'. היא רואה בעבודתה זכות ושליחות וחשוב לה לקדם את התלמידים, להרעיף עליהם אהבה, לשמור על קשר הדדי טוב ומשמעותי לגביהם, ובעיקר - לטעת בהם ערכים ואהבת אדם. כל יום חדש מהווה לגביה אתגר מעניין, והיא מוצאת סיפוק בכל ילד שהצליח, שהולך זקוף, שלמד לא לפחד לבקש עזרה. לבוא ולעבוד מן הלב, להעניק ולהשפיע - כך מתאפיין בעיניה עובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

פרידה גרוס
מינהל איכות הסביבה/אגף תברואה
פרידה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2002 והיא משמשת כמפקחת מחזור באגף תברואה. השכם בבוקר, כשהעיר עדיין נמה את שנתה, יוצאת פרידה אל השטח. זו השעה שבה אין עדיין עומס של כלי רכב, ומדרכות העיר פרושות לפניה לפיקוח. היא בודקת שאין קרטונים מושלכים על מדרכות בפתחי העסקים בניגוד להנחיה לרכזם במקומות ובימים שנקבעו לצורך איסופם למחזור. בימינו, כשנושא הסביבה בולט בשיח הציבורי, והצורך במחזור נתפס כחיוני ביותר לשיפורה של איכות חיינו, מקבלת עבודתה המסורה של פרידה משמעות רבה. היא חוזרת ובודקת את השטח במקצועיות ללא ליאות,  מסבירה לבעלי העסקים את הנדרש מהם, מעירה ושולחת התראות כשצריך, ובשלב אחרון - מדווחת לצורך קביעת קנסות. את המצב היא בודקת במו עיניה בכל רחבי העיר - ממזרח ועד מערב, וכן מגיבה לפניות התושבים ולקריאות המוקד העירוני. מחזור הקרטונים חוסך לעירייה מאות אלפי שקלים בשנה, כך שלעבודתה היסודית והמקצועית של פרידה ערך כלכלי לא מבוטל, אך יותר מזאת - יש בה ערך חינוכי. היא מעידה בסיפוק רב, שבעלי העסקים מקפידים יותר ויותר בנושא זה. חבריה לעבודה מעידים שפרידה מגלה ידע מקצועי ומבצעת את המשימות במיומנות ובמסירות. היא מוצאת סיפוק בעצם היותה שותפה לשינוי המתרחש  בנושא  איכות הסביבה ובמודעות לחשיבותו של המחזור. לדעתה, הצטיינות משמעותה לעשות את הנדרש באופן היעיל ביותר ומתוך גישה של אכפתיות. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

אג'ינסו מאיה זאודו
מינהל לשילוב חברתי/לשכת רווחה מערב
מאיה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1998 והיא משמשת כעובדת סוציאלית המנהלת תכנית חומש ליוצאי אתיופיה. במסגרת תפקידה היא יוזמת, מתכננת ומבצעת תכניות קבוצתיות וקהילתיות לאוכלוסייה זו, מובילה בבטחה את צוות העובדים שאתה, אחראית לניהול התקציב ולפיתוח שיתופי פעולה עם שירותים בקהילה ומחוצה לה. שילובם של יוצאי אתיופיה הנה משימה לאומית, עירונית וחברתית ממדרגה ראשונה, ופיתוח מנהיגות מקצועית מקרבם הוא אתגר רב חשיבות בעיניה. מאיה - כבת הקהילה - מהווה גורם מנהיגותי, והיא תורמת רבות למימוש המטרות של הרשות המקומית בנושא זה. מאיה מתוארת כבעלת חזון, מעוף ונחישות, ותוצאות עבודתה נמדדו ונמצאו גבוהות ומשמעותיות. היא מהווה סמל לעמיתיה במסירותה, בשיקול דעתה ובהתמודדותה עם קשיים מורכבים שעולים בשטח. היא עובדת מתוך תחושת שליחות עמוקה, באומץ מקצועי וביכולת לסחוף אחריה עובדים ולקוחות. עמיתיה מתארים אותה כבעלת "ראש גדול", ומכתבי תודה של לקוחות מעידים על האפשרויות שפתחה בפניהם. מאיה מוצאת  כבוד וזכות בהיותה שייכת למשפחת עובדי העירייה בראשל"צ וחווה סיפוק רב ביכולתה להגיע למימוש עצמי במסגרת עבודתה ולהיות עדה לתהליך משמעותי, אשר מיטיב עם המשפחות המטופלות ומעניק להן אורח חיים מוצלח. הצטיינות בעבודה, לדעתה, תובעת רגישות ואחריות הן ביחס לעובדים והן ביחס לקהל היעד לצד גילוי יזמה ומקצועיות. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

 מירי יהושע
מינהל שפ"ע/חשבות המינהל
מירי החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כסגנית החשב במינהל לשיפור פני העיר. עבודתה מתפרשת על פני  מניפה רחבה של משימות - הכנת הזמנות ודרישות על פי נוהלי העירייה מול תקציבים מאושרים ומול חוזים, בדיקת החשבונות, ריכוז החומר בנושא הרשאות של משרד החינוך, טיפול בערבויות של קבלנים וספקים, עריכת תחשיבים למיניהם, דיווח ומעקב אחר הכנסות ממשרדי הממשלה ועוד ועוד. כמו כן מירי נותנת מענה פרונטאלי וטלפוני לקבלנים ולעובדים, למפקחים ולמנהלים, לעובדי הגזברות ועוד. כל זאת תוך שימוש ושליטה בתוכנות אוטומציה, תוכנת חוזים, אופיס ואקסל. היא מתוארת על ידי הממונים עליה כעובדת קפדנית, מקצועית ומסורה, המיטיבה לעמוד בלוחות זמנים וכמי שמקפידה על נוהלי הכספים של הרשות המקומית. חבריה מציינים את אווירת הרוגע והסובלנות שהיא משרה על סביבותיה ומתארים אותה כ"פרפקציוניסטית, יסודית ויורדת לפרטים הקטנים". היא מוכנה להשקיע מאמצים גם מעבר לשעות העבודה המקובלות במטרה להשלים את המשימות הנדרשות. מירי אומרת, שלהיות עובד ציבור זו זכות, והיכולת לתרום לשיפור פני העיר מעניקה משמעות לעבודתה. היא מוצאת סיפוק ביכולת לסייע לחבריה לעבודה ולהעניק שירות יעיל לתושבי העיר. משוב של תודה שהיא זוכה לו מצדם, מהווה עדות לעבודתה הקשה למען רווחתם. עובד מצטיין, בעיניה, הוא בעל ראייה רחבה וחשיבה קדימה לצורך ייעול תהליכי העבודה. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

מזל כהן
מינהל הכספים/ אגף שומה/ מחלקת שומה ועסקים
מזל החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כסגניתו של מנהל מחלקת שומה. תפקידה מחייב מכלול רחב של עשייה - חיובי משלמים, שינויי סיווג וגודל של עסקים, בדיקת בקשות להיתרי בנייה והיתרי פשרה, יישום במערכת הגבייה העירונית, בדיקת בקשות לצורך אישורי טאבו ועוד. מזל מכינה עבור היועצים המשפטיים של העירייה את התיקים לוועדת ערר ואת החומרים לדיונים בבתי המשפט, והיא ידועה בעבודתה המוקפדת וביחסי אנוש מן המעלה הראשונה. משימתה העיקרית היא ריכוז ההשגות והערעורים בנכסים עסקיים, שהוא לב לבה של שומת עסקים ובעלת השפעות כספיות עצומות לעירייה. ישנו לוח זמנים מחייב למתן תשובות להשגות או לטענות נושים, ואי עמידה בו עלולה להוביל להפסדים כספיים משמעותיים. כאן באים לידי ביטוי מקצועיותה של מזל, הידע הרב בנושא, יכולת העמידה ביעדים שלפניה ובהתמודדותה עם נושאים מורכבים. מזל מתוארת על ידי עמיתיה כחברה מצוינת, המהווה מופת לאדיבות בדרך התייחסותה אל הפונים אליה - מנהלים, עובדי המחלקה וציבור התושבים. היא זוכה להערכה על מסירותה ועל יזמתה למען שיפור השירות לתושב. מזל מוצאת משמעות מקצועית בעבודה וגם ביחסים הבינאישיים שרכשה סביבותיה. עזרה לתושבים תוך שמירה על הקופה הציבורית גורמים לה תחושת סיפוק, ולדעתה, עובד מצטיין הוא מי שמקפיד על טיפול טוב וראוי לתושבי העיר, ומוכן להשקיע מעצמו כדי לעמוד במשימות. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

מרדכי לוי
מינהל איכות הסביבה/מרחב מערב/ יחידת שליטה ובקרה
מרדכי החל את עבודתו בעירייה בשנת 1993 והוא משמש כראש צוות פינוי מפגעים. יום-יום יוצא מרדכי למרחבי העיר שבאחריותו, נכנס עם הטנדר לכל רחוב ולכל שביל כדי לסרוק את המצב ולבדוק בקפדנות שהשטח נקי ממפגעים. הוא ידאג שרהיטים שבורים, מכשירי חשמל ישנים, אריזות קרטון ישנות, גרוטאות ופסולת למיניה,  אשר לא רוכזו בימים שנקבעו לאיסופם, יפונו מן המקום. הוא ידווח ויוודא שיבואו לסלק אותם בהקדם. עבודה זו, שאין בה תהילה של זרקורים, חיונית מאוד - הן לצורך שמירה על בטיחות למען תושבי העיר  והן כדי לאפשר סביבה נקייה ומטופחת. הממונים עליו מציינים את היותו מקובל על ידי המפקחים העירוניים ואת נכונותו לעשות מעבר למקובל ללא תלונות וטענות.  כאשר צריך להושיט כתף בתקופות עומס של חגים, בעיקר,  מוטי לוקח על עצמו את האזורים העמוסים והבעייתיים כדי להשרות שקט ורוגע ביחידה. הוא מתואר כמי  שניתן לסמוך עליו וכמי שניחן בכושר מנהיגות, התמדה, יושרה ונאמנות. מוטי אהוד גם בשל היחלצותו לפשר בכל בעיה העולה בין אנשי הצוות. "הכול בסדר, תהיה רגוע" - כך הם מצטטים אותו. מוטי רואה בעבודה - מעבר להיותה מקור פרנסה - דרך חיים ושירות לתושב. הוא מוצא סיפוק כשהעבודה מתבצעת כראוי לשביעות רצונם של התושבים וכאשר המשימות מסתיימות על הצד הטוב ביותר. אמינות ואחריות הן, בעיניו, התכונות הנדרשות מעובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2015 - תשע"ה".

שושנה מדוויל
מינהל החינוך/האגף לחינוך יסודי
שושנה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1994 והיא משמשת כמזכירה ראשית בביה"ס ויתקין. היא מהווה צומת למטלות הרבות הנדרשות במזכירות בית ספר: מענה לפניות מורים, תלמידים והורים; הנהלת חשבונות - כספי הרשות וכספי ההורים, ניהול עבודות המזכירות; הגשת דיווחי צוות ההוראה, תיוק, ניהול מעודכן של המערכת הממוחשבת ועוד ועוד. כמו כן עליה להיות זמינה למתן מענה ראשוני לתלמידים הזקוקים לעזרה רפואית. ביה"ס משמש שלוחה של הרשות, והמזכירות מהווה הגוף המקשר בינה לבין ההורים והקהילה. הממונים על שושנה מציינים שהיא מהווה את לב לבו של ביה"ס ומקיימת את הקשרים עם כל הגורמים באופן מיטבי, וקהילת ביה"ס מעריכה ומוקירה את מקצועיותה, את מסירותה ואת הגישה האכפתית לתפקידה. היא מצטיינת באנושיותה, בסבלנותה ובנכונותה להשקיע בכל הנדרש ובנתינתה בכל מצב ואירוע. חבריה לצוות מעידים עליה ש"היא יד ימיננו בכל עניין. בלעדיה לא היה ניתן לקיים שגרת עבודה כנדרש בביה"ס". שושנה מציינת, שביה"ס ויתקין הוא לגביה בית, והיא רואה בעבודתה שליחות למען הקהילה. החיוך שמעניקים הילדים ועיניהם הבורקות נותנים לה סיפוק וכוח להמשיך ולעשות למענם הכול, ודברי הערכה ותודה שהיא מקבלת ממורים וממורים מחזקים אותה בדרכה. שושי אומרת, שהצטיינות בעבודה היא דרך חיים; הצטיינות בעבודה פירושה להעניק תשומת לב אישית לכל פונה ולעשות את הנדרש בדרך הטובה ביותר. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

 ציונה מדמוני
מינהל החינוך/האגף לחינוך קדם יסודי
ציונה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1990 והיא משמשת כסייעת בגן הילדים "לעוף עם הרוח". בוקר בוקר ציונה מקפידה להכין את הגן לקראת בואם של הילדים, דואגת שהמרחב יהיה ערוך כנדרש, מארגנת את ארוחת הבוקר ומסדרת את שולחנות העבודה בהתאם לתכנית שנקבעה בשיתוף עם הגננת. הילדים מגיעים בליווי של ההורים, וכולם מתקבלים בחיוך ובשמחה. ציונה מתייחסת בכבוד רב לילדים ודואגת לכל מחסורם - הפיזי, הרגשי והחברתי. יחס זה הוא מאבני היסוד החשובות של עבודה עם ילדים בגיל הרך, שבו מתעצבת התשתית לחיים. ציונה אינה נעדרת מן העבודה, היא משקיעה בעבודה מעבר לשעות הנדרשות ממנה, והגננת האחראית מציגה אותה כ"חצי השני שלה במלוא מובן המילה.". היא יצירתית מאוד, מביאה יזמות להפעלתם של הילדים תוך שאיפה לטפח את הסביבה הלימודית ולקדם את הישגי הילדים בכל התחומים. ציונה מיטיבה להשרות אווירה רגועה, והילדים הצעירים מרגישים מוגנים. בשל כך היא מכונה "האימא של הגן". היא משחקת עם הילדים, מלמדת אותם, ויחד עם זאת יודעת להחדיר בהם משמעת ולהציב גבולות במרץ ובסבלנות. היא מתוארת כבעלת אינטליגנציה רגשית, סבלנות וחמלה, ומתקיים בה שילוב של נשמה ובינה. ציונה מוצאת משמעות בעבודת הצוות, והיכולת שלה לעבוד עם הילדים, לאהוב אותם ולכבדם גורמת לה סיפוק. לדעתה, הצטיינות בעבודה באה לידי ביטוי במילוי התפקיד כחלק מצוות, ובגן - יחד עם הילדים. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

אליהו מזור
מינהל החינוך/ אגף לחינוך על יסודי
אליהו החל את עבודתו בעירייה בשנת 2001 והוא משמש כתחזוקן ראשי בתיכון המקיף ט' - נאות אשלים. תפקידו נפרש על פני קשת ענפה של עשייה - כל הקשור בתחזוקה, ציוד, ניקיון, תיקונים ובלאי; כמו כן דואג למילוי דו"חות שכפולים, להזמנת ציוד לביה"ס, לעבודה מול ספקים ובעלי מקצוע למיניהם והנו אחראי לנושא כיבוי אש. בשעת בוקר מוקדמת אליהו מגיע לביה"ס ודואג להכין את המקום לפתיחת יום הלימודים ולעדכן את המערכת על גבי הפלזמות. הממונים עליו מתארים אותו כבעל ידע מקצועי רב וכעובד חרוץ ומסור לעבודה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות. הוא נענה לכל קריאה להגיע לפעילויות קהילתיות ובית ספריות, כשזקוקים לשירותיו במבנה ביה"ס. נוכחותו תורגש בשעות מוקדמות, כשהתלמידים יוצאים לטיולים, באספות הורים, בימי פעילות מיוחדים ובמסיבות בערב. אליהו משרה רוגע וביטחון בשל מקצועיותו הרבה, וכל פנייה אליו מקבלת מענה ראוי ותוך חיוך. אלי מתאר בגלוי את היותו אב שכול לשלושה בנים, ואת העובדה שלגביו עבודתו בביה"ס מהווה את המרפא הטוב ביותר במצבו. הוא מוצא סיפוק בהצלחתו לפתור ולהתגבר על בעיה סבוכה מבחינה מקצועית. אליהו אהוד על התלמידים, ההורים והמורים, וכדי לתארו הם נעזרים בציטוט הבא:"אל תחפש אדם כמלאך, כי לא תמצא אדם כמלאך; אך אם תחפש אדם כאדם, אולי תמצא מלאך". אליהו אומר ש"לעבוד מכל הנשמה ולהיות קשוב וקשור לצוות - זאת ההגדרה של עובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2015 - תשע"ה".

אורית פז
מינהל החינוך/האגף לחינוך קדם יסודי
אורית החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2002 והיא משמשת כמנהלת יחידת פדגוגיה - יוזמות, פרויקטים חינוכיים ותכניות לימוד בגני הילדים. במסגרת תפקידה אורית מרכזת ומנהלת מיזמים חינוכיים בהלימה לתכניות הלימוד שנקבו בשיתוף שבין האגף לחינוך קדם יסודי לבין משרד החינוך, והיא אחראית לארגון ולטיפול השוטף בכנסים ובימי והדרכה לצוותים החינוכיים ולהשתלמויות של הסייעות, וכן לנושא סל תרבות ולעוד עשייה מגוונת בתחום ההדרכה והפיקוח. כמו כן אורית יוזמת תכניות העשרה לגני הילדים ולהעצמתם המקצועית של סגלי ההוראה. תפיסת יסוד בעיריית ראשון לציון מעמידה את חינוכם של ילדי העיר בראש סדר העדיפויות, ותפקודה של אורית מיישם תפיסה זו בהצלחה רבה; במהלך שנות עבודתה באגף נרשמו ותועדו ההתקדמות וההישגים העולים מדי שנה בשנה. הממונים מתארים את אורית כמי שמבצעת את עבודתה ביסודיות, בקפדנות ובמסירות תוך תשומת לב לכל הפרטים הקטנים, ובו בזמן תוך נכונות להגיש עזרה ועצה לעמיתיה. כל פנייה זוכה לבירור מקיף ומפורט, ו"אצל אורית אין 'לא'" - אומרים חבריה. אורית מוצאת משמעות בהרגשת שייכות לקבוצת אנשים, שהציבה לעצמה יעדים לטובת הילדים והצוותים ולמען תושבי העיר.  עמידה ביעדים תוך הצבת אתגרים ייחודים וחשובים לעיר שלנו גורמת לה סיפוק, ו"לעשות את הדרוש בנאמנות, ליזום מהלכים מתחדשים, להיות קשובים לרחשי השטח, לגלות אמפטיה לבעיות חריגות ולהעניק שירות מיטבי לכל פונה" - כך היא מתארת הצטיינות בעבודה. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

קלרה פליישר
מינהל הנדסה/ אגף רישוי ופיקוח על הבנייה
קלרה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1994 והיא משמשת כמהנדסת רישוי באגף הנדסה.  במסגרת תפקידה היא אחראית לריכוז, ליווי וטיפול בבקשות להיתרי בנייה, במיוחד בתמ"א 38 - תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה - ובהתחדשות עירונית, בעיקר במרכז העיר. היא בודקת את התכניות ומכינה את סדר היום לקראת הדיונים בוועדה העוסקת בנושא תוך מתן ייעוץ מקצועי מקיף  לציבור המתכננים לאורך כל שלבי הרישוי. היא מתוארת על ידי הממונים עליה כ"בורג" חשוב מאוד במערכת בשל ניסיונה הרב, נועם הליכותיה ותודעת השירות הגבוהה. היא מצטיינת בידע מקצועי וביסודיות בביצוע המשימות עד להשלמתן, ומגלה אחריות, אכפתיות ותושייה גם במקרים מורכבים. אלה הופכים אותה לגורם משמעותי מאוד בתחומי אחריותה. במשך כעשרים שנה היא זוכה לשבחים על מקצועיותה, יעילותה והתעדכנותה המתמדת בנושאי עבודתה, שהיא רבת משמעות וחיונית בעיר רבת ותק כראשון לציון. קלרה אהודה מאוד  בקרב עמיתיה וזוכה להערכה מצד קהל התושבים הפונה אליה לקבלת שירות. היא  מרגישה את עצמה חלק מן העיר, וחשוב לה לראות בשינוי לטובה המתרחש בה. היא מתפקדת מול קהל, שלא פעם נתון בלחצים ונוהג בחוסר סבלנות. העבודה קשה ושוחקת, אבל הסיפוק רב כאשר הפונים יוצאים מרוצים. "כאשר אוהבים את העבודה" - אומרת קלרה - "ומקבלים מכתבי תודה והערכה - בעיניי זו הצטיינות". על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

רונן פרוי
מינהל החינוך/חשבות המינהל
רונן החל את עבודתו בעירייה בשנת 2006 והוא ממונה על העברת כספים לבתי הספר בעיר. במסגרת תפקידו רונן הוא מנהל חשבונות המטפל בהעברות כספיות לכל בתי הספר בעיר - כשמונים במספר - הן מתקציבי העירייה והן ממשרד החינוך, לרבות הכנת הזמנות, הוראות תשלום ומעקב אחר הביצוע וניצול התקציב. הוא עוסק בכל נושא התקצוב של בתי הספר וכן מסייע בהכנת התקציב השנתי במינהל החינוך. כשמתעוררות בשטח שאלות בנושא תקציבים - הן של מנהלי בתי הספר והן של מנהלות החשבונות - יהיה רונן זה שנותן את המענה השוטף ביעילות ובזריזות. הממונים עליו מציינים, שרונן מהווה פונקציה חשובה מאוד לרשות העירונית בכלל ולחשבות החינוך בפרט. הצטיינותו בעבודה באה לידי ביטוי בנכונותו לסייע לכ הפונים אליו, גם כשאין מדובר בתחום עיסוקו הישיר, ובנכונותו להירתם לפתרון בעיות בלתי מתוכננות, הדורשות מענה מיידי. כל זאת תוך נועם הליכות, מאור פנים ויצירת אווירה שקטה, רגועה ונעימה. רונן מתנדב באגפים השונים בנושא תכניות העבודה המקושרות תקציב, על אף תנאי העומס והלחץ הכרוכים בתפקיד שלו.  חבריו לעבודה מתארים אותו כ"עובד חייכן , נעים הליכות ונאמן לעבודתו". הוא  מתייחס אל העבודה כאל בית שני בחייו ומוצא סיפוק ביכולתו לבצע את המטלות במסגרת לוח הזמנים המחייב. עובד מצטיין, בעיניו, הוא מי שמוכן לתת מעבר לנדרש ולעשות מעבר לתפקידו המוגדר. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2015 - תשע"ה".

 חנה שדה
הנהלת העירייה  
חנה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1983 והיא משמשת כאמרכלית ומנהלת לשכה של חבר מועצת העיר. ידיה של חנה מלאות עבודה במסגרת תפקידה המתפרש על פני תחומים רבים - ניהול הלשכה של חבר מועצה, ניהול היחידה לתולדות ישראל, ריכוז תכניות לחינוך הממלכתי דתי, ריכוז ועדת תמיכות ציבורית ואמרכלות ההנהלה והמועצה. היא מנהלת את האירועים בתחום תולדות ישראל - ערבי ראיונות, קונצרטים, הרצאות ושיעורי תורה  תוך תיאום מול הגורמים המתאימים וטיפול בסעיפי התקציב בנושא. עבודתה מחייבת קשר עם ספקים למיניהם, בתי דפוס, אמרגנים והקהל הרחב. במסגרת תפקידה כאמרכלית היא אחראית לטיפול ב 150 עובדים - הכנת דוחות עבודה, בדיקתם והגשתם לשכר - ומהווה אשת קשר מול הגורמים המתאימים במינהל אמרכלות בכל הנושאים המתבקשים. בתחום החינוך הממלכתי דתי היא מטפלת בלימודי חוץ, בבקשות של מנהלים בבתי הספר, בתיאום ישיבות מול מפקחים, ועדי הורים ועוד. חנה צברה ניסיון רב במהלך שנות עבודתה בעירייה וממשיכה ללמוד ולהתמקצע בתחומים שבאחריותה. היא מתוארת על ידי הממונים עליה כמנהלת לשכה עצמאית, אחראית ומכובדת, מסורה לעבודתה ועומדת בתנאי לחץ. תפקידה של חנה מחייב תודעת שירות גבוהה, והיא אכן ידועה בתפקודה הראוי לציון וביחסי אנוש מצוינים עם עמיתיה ועם קהל הפונים למשרד. היא מבצעת את הנדרש באכפתיות, תוך השקעת זמן שמעבר לשעות העבודה, וזוכה להערכה רבה. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2015 - תשע"ה".

 צילום: עידן גרוס

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציו

30 במרץ 2015