ההרשמה לפרויקט דיור בר השגה השלישי שמקדמת העירייה מגיעה לסיומה

ההגרלה ביום שלישי (29.12.15) 250 בקשות הוגשו עד כה לפרויקט  דיור בר השגה בנחלת יהודה

 ההרשמה לפרויקט דיור בר השגה השלישי שמקדמת העירייה מגיעה לסיומה * 40 יחידות דיור במגדל ראשונים 2 בנחלת יהודה תוגרלנה לזכאים * במקביל מכרז "מחיר למשתכן" בראשון לציון יכלול 1212 יחידות דיור שימכרו בהנחה של כ-30% ממחיר השוק

מועד סיום ההרשמה למגדל המגורים ראשונים 2 בנחלת יהודה הולך ומתקרב. הפרויקט השלישי במתווה דיור בר השגה שמקדמת העירייה בשנים האחרונות כולל  40 יחידות דיור במגדל ראשונים 2 בנחלת יהודה, בסמיכות למגדל הראשון ש-40 דירות בו הוגרלו באותה המתכונת לפני כשנתיים.

על פי המתווה שיזמו ראש העירייה דב צור והמשנה לראש העירייה, חבר המועצה דורון אוזן, הדירות מוצעות לזכאים במחיר של עד 25% מתחת למחירן בשוק, משמעות הדבר שהמחיר ההתחלתי יחל מ-1,090,000 מיליון שקל. פרויקט המגורים יהיה בן 18 קומות ויכלול 104 יחידות דיור, כאשר הדירות לזכאים יהיו בנות שלושה חדרים ויוצעו לזכאים במסגרת קבוצת רכישה שמרכזת חברת כהן ראובן השקעות נדל"ן.

מועמדים שעדיין מבקשים להשתתף בהגרלה, יכולים להוריד מאתר העירייה את חוברת הפרויקט הכולל טפסים למילוי. את החוברת והמסמכים הנדרשים יש להגיש בבית מכבי, רחוב גולדה מאיר 21, בראשון לציון. ההרשמה תמשך עד יום ראשון, ה-27 בדצמבר בשעה 13:00. נציגי היזם ישהו בבית מכבי, יקבלו את הטפסים ויענו על שאלות מתעניינים בימי חול בין השעות 09:00-14:00, למעט היום האחרון להרשמה שקבלת הקהל תסתיים כאמור בשעה 13:00.

יומיים לאחר סיום ההרשמה, ב-29 בדצמבר, באולם הספורט בגן נחום (20:00), תתקיים הגרלה פומבית שתבוקר ותפוקח על ידי ועדה ציבורית שתכלול רואה חשבון, יועצים משפטיים ונציגי עירייה. במעמד ההגרלה יוגרלו מתוך כלל מספרי הבקשות, פי ארבעה ממספר יחידות הדיור בפרויקט, קרי 160 בקשות. חברי צוות הפיקוח ימשכו מעטפה אחר מעטפה ובאופן גלוי יקראו במספר הסידורי של הזוכה.

לאחר מועד ההגרלה, תועברנה כל הבקשות המוגרלות לוועדה ממיינת שבה חברים רואה חשבון, נציג עירייה ונציג מארגן הקבוצה. הוועדה תבצע בדיקת זכאות לבקשות, במידה וימצאו בקשות שאינן עומדות בתנאי הזכאות או במקרה נשירת מתמודדים, תיבדקנה בקשות מוגרלות נוספות. המועמדים הזוכים יוכלו לבחור את יחידת הדיור הרצויה מסך הדירות המוצעות בהתאם לסדר הוצאת מעטפתם בהגרלה.

נציין כי יוזמה זו היא חלק ממתווה דיור בר השגה שמקדמת עיריית ראשון לציון. לפי המתווה, העירייה תעניק ליזמים תוספת יחידות דיור קטנות ללא שינוי בשטחי הבנייה, שימכרו ב-20-25 אחוז הנחה עבור זוגות צעירים, זכאים תושבי ראשון (על פי קריטריונים). מתווה זה מאפשר מצד אחד מעורבות רחבה יותר של העירייה ומצד שני גמישות מול היזמים כך שהפרויקטים יהיו עדיין רווחיים וכדאיים עבורם.

ראש העירייה, דב צור: "אנו פועלים להבטיח שלצעירי ראשון תהיה האפשרות להמשיך ולהתגורר בעיר, לבנות בה את חייהם ולהקים בה את משפחתם. המתווה הזה נותן למשפחות צעירות את ההזדמנות להתחיל את החיים מנקודה אחרת. אני מקווה שנוכל לתת תקווה ועתיד טוב יותר לעוד ועוד צעירות וצעירים בני העיר".

המשנה לראש העירייה ויו"ר הועדה לדיור בר השגה, דורון אוזן: "כמי שיזם את המתווה לדיור בר השגה בשיתוף עם ראש העירייה, אני שמח שהצלחתי לקדם תכניות עם תוצאות בתחום הדיור לזוגות צעירים בשנים האחרונות. המטרה שעמדה מול עינינו היא עצירת עזיבת הצעירים את ראשון לציון, כפי שקרה בשנים האחרונות. המתווה לדיור בר השגה נחשב בשנים האחרונות לפורץ דרך ברמה הארצית."

נזכיר כי במקביל פרסם משרד האוצר כי במסגרת מכרז מחיר למשתכן בגבעת הרקפות ראשון לציון, יוצעו 1212 יחידות דיור בהנחה של כ-30% ממחיר השוק. כל למשל דירת 80 מ"ר תוצע במחיר התחלתי של 813,000 ₪. עם קידום התוכנית בעיר, פנו ראש העירייה, דב צור ומהנדס העירייה, אלי יהלום למשרד האוצר בבקשה להוספת 20% יחידות דיור במסגרת התכנית. החשש היה שבמתכונת הנוכחית, איכות הבנייה לא תהיה גבוהה. העירייה קיבלה אישור חריג ממשרד האוצר והמשמעות הצפויה: יותר דירות, תמהיל דירות מגוון וכמובן שדרוג איכות הבנייה.

כתב: אמיר מרום, דוברות העירייה

22 בדצמבר 2015