מורי חטיבות הביניים יקבלו מחשבים ניידים

 עיריית ראשון לציון, קרן אתנה ומשרד החינוך יחלקו 275 מערכות מחשוב למורי חטיבות הביניים  שיקבלו גם קורסי הדרכה ויסייעו להם להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר

 תוכנית "מחשב לכל מורה" הושקה בראשון לציון בטקס חגיגי בנוכחות ראש העירייה, דב צור. במסגרת התוכנית יקבלו מורי חטיבות הביניים בעיר ראשון לציון  מחשבים ניידים במטרה להעצים את המורים ואת החינוך בעיר. הפעלת התוכנית בעיר נעשית הודות לשילוב ידיים של עיריית ראשון לציון, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון- קרן אתנה, בנק מסד- הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ומשרד החינוך. חלוקת המחשבים תיעשה בשתי פעימות. בפעימה הראשונה יחולקו 165 מחשבים ניידים ל-165 מורי חטיבות הביניים: אחרון הבילויים, בר לב, טביב וחטיבת ראשונים במקיף י"א. בפעימה השנייה בעוד כחודשיים יחולקו 110 מחשבים נוספים למורי החטיבות מיכה רייסר, אשלים וחטיבת מעיין במקיף י"ב.

יש לציין כי במסגרת התוכנית יקבלו המורים שיצטרפו לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות אשר יקנו להם כלים להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר ויהפכו אותם למקור ידע בלתי נלאה.

שילוב המחשבים נעשה במקביל להפעלת תוכנית פדגוגית מוסדרת במוסדות החינוך. כמו כן, עיריית ראשון לציון התקינה תשתית מהירה וחדשנית וכן מעמידה תמיכה טכנית בכל בית ספר.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "מתפקידנו להעמיד לרשות צוות ההוראה והתלמידים את סביבת הלימודים הטובה ביותר. אני משוכנע כי חבילות המיחשוב למורים לצד רישות בתי הספר בתשתית מתקדמת ותוכנית לימודים מותאמת, מעצימה את המורים ובכך תורמת באופן ישיר להישגי התלמידים. אנו בעיריית ראשון לציון נמשיך לצייד את בתי הספר וצוותי ההוראה במיטב הטכנולוגיה. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לשותפים בתוכנית המאפשרים את פעילות הפרויקט החינוכי החשוב הזה".

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "ניתן לראות את השפעת השימוש במחשבים על איכות ההוראה והלימוד בכיתות אשר משתתפות בפרויקט מחשב לכל מורה. אני מברך את ראש העיר על הצטרפות העיר הרביעית בגודלה בישראל לתכנית ועל ההבנה שלו את החשיבות בהענקת מחשבים ניידים למורים, לפני הכול". קרן אתנה חילקה עד היום מחשבים ניידים ללמעלה מ – 8,000 מורים וגננות  ב–583 בתי ספר וגני ילדים ב -215 ישובים בערים ובמועצות האזוריות, יחד עם קורסי הכשרה מקצועיים.

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, הוסיף: "מורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר. לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף, הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה".

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד: "בנק-מסד, כבנק של המורים, חש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25 בנובמבר 2013