הצהרת כוונות

תמונת שקיעה בחוף השחפים
 

ראשון לציון השתתפה לראשונה בתערוכת תיירות בינלאומית 
לב העיר ההיסטורית ומבני השימור, טיילת חוף הים, מתחם הרובע ועוד * ראשון לציון מציגה לעולם את העושר התרבותי וההיסטורי *
במקביל הונחה אבן פינה למנהרת הרחיפה יחידה מסוגה בישראל שתקום בפארק האגמים

ראשון לציון השתתפה השבוע לראשונה בתערוכת התיירות הבינלאומית השנתית IMTM - International Mediterranean Tourism  Market  שהיא האירוע השנתי והמרכזי של תעשיית התיירות בישראל והיא נערכת בחסות משרד התיירות, התאחדות המלונות בישראל ואל-על ובשיתוף התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל, לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל ומנהלת עיר עולם ותיירות, עיריית תל אביב יפו. זו השנה ה-21 לקיום התערוכה והשנה הגיעו משלחות מכ-40 מדינות וכ-1,500 תיירנים נכחו בטקס הפתיחה. בין המשלחות הגדולות השנה: ספרד, הודו, יוון, קפריסין, סלובניה, פולין, נפאל ,רומניה, קוריאה, ליטא, גיאורגיה, ובולגריה. התערוכה מיועדת לכל העוסקים בענפי התיירות השונים - תיירות פנים, תיירות נכנסת וכן מדינות וגורמי תיירות מחו"ל.

ראשון לציון הייתה אחת מ-15 רשויות בישראל שלקחו חלק בתערוכה.  בביתן של ראשון לציון חולק חומר הסברתי על העיר וכן הוצגו מוקדי תיירות בילוי ופנאי כדוגמת מוזיאון ראשון לציון, לב העיר ההיסטורית ומבני השימור כמו בית הכנסת הגדול, מלון לונדון ועוד, מתחם הרובע שהפך בשנים האחרונות למרכז קולינרי ובילוי, טיילת חוף הים שצפויה להתרחב עם פינוי חוף שהוחזק בידי משרד הביטחון, פארק האגמים שנמצא בשנים האחרונות בתנופה אדירה עם הקמת מרכז בילוי היס פלאנט, הנגשת אגמון הנקיק הסמוך לאגם הסופרלנד הכוללת שבילים היקפיים למטיילים גם מצידו הצפוני של האגמון וגם מצידו הדרומי, פינות ישיבה, מנוחה והתכנסות בשטח סביב האגם, גשר חבלים שיחצה את האגמון וכן פיתוח טיילת אגם הסופרלנד. בנוסף צפוי להיבנות במקום מרכז כנסים ואירועים וכן מנהרת רחיפה שתהיה יחידה מסוגה בישראל שבה כל אדם, מגיל שלוש ומעלה, יכול להרגיש תחושות רחיפה כמו צניחה חופשית או רחיפה בחלל. ביום שלישי האחרון (17.2.15) הונחה אבן פינה למנהרת הרחיפה שבנייתה צפויה להתחיל במחצית השנייה של השנה.

ביום הראשון של התערוכה השתתפו  כ-10,000 מבקרים,  עובדי המשרד לתיירות וקשרי חוץ בעיריית ראשון לציון והעומד בראשה, חבר המועצה מר מיכאל רייף, המחזיק תיק תיירות וקשרי חוץ, מספר על התעניינות רבה מצד תיירנים ואנשי מקצוע וכן לא מעט תושבי העיר ששמחו מאד שעירם לוקחת חלק בתערוכה השנתית. ראש העירייה- דב צור, ומנכ"ל העירייה- פרנקו גונן, ביקרו בתערוכה וכמובן בביתן של ראשון לציון. צור אמר כי אחת משאיפותיה של העיר היא להוות מוקד משיכה תיירותי המשלב היסטוריה, טבע ופעילויות פנאי ותרבות. 

תמונות והדמיות:  עיריית ראשון לציון

 

  

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 בפברואר 2015