הצרפתים מגלים את ראשון לציון

 

ברשות העירונית לקליטה ושילוב עולים בעיריית ראשון לציון מדווחים כי לאחרונה גוברת התעניינותם של עולים מצרפת להתיישב בעיר * השבוע אירח ראש העירייה כ-80 עולים שעברו להתגורר בעיר או שוקלים לעשות זאת * על רקע גל האנטישמיות והמצב הכלכלי באירופה צופים כי בשנה הקרובה צפויים לעלות לישראל כעשרת אלפים עולים מצרפת

בשנה האחרונה עלו לישראל כחמשת אלפים עולים מצרפת, על פי ההערכות, בשנה הקרובה המספר יוכפל ועשרת אלפים עולים מצרפת יבקשו להקים בישראל את ביתם. הרקע לנהירה הוא ככל הנראה גל האנטישמיות הגובר באירופה בכלל ובצרפת בפרט וכן המצב הכלכלי שבהן שרויות מדינות אירופה. אחת מהערים שהחלה לאחרונה לעניין את העולים היא ראשון לציון ולראייה, השבוע התקיים לראשונה אירוח של כ-80 עולים חדשים מצרפת בבניין העירייה. ראש העירייה, דב צור ומחזיק תיק הקליטה יפת מנחם, קיבלו את פניהם. ראש העירייה הציג את העיר על כל גווניה וכן את מערך קליטת העולים שמציעה העירייה החל מליווי אישי בהסדרת תהליכי הקליטה, אולפן עברית למבוגרים מהמתקדמים בארץ, אולפן עברית ותגבור לימודי לילדים ונוער, סבסוד קייטנות קיץ, חוגים, ופעילויות בחגים, פעילות תרבות ופנאי במגוון שפות, סיורים להכרת הארץ, ליווי תעסוקתי, תמיכה וייעוץ להורים, סיוע בנושאים משפטיים, ועוד מגוון פעילויות המסובסדות על ידי הרשות ומשרד העלייה והקליטה, וחלקן אף ללא תשלום לעולים.

מרבית הנוכחים היו עולים חדשים תושבי העיר, אך ביניהם ניתן היה למצוא גם תושבי ערים אחרות השוקלים לעבור לראשון וכן עולים פוטנציאליים המתעניינים במגורים בעיר. את קבלת הפנים המיוחדת יזמה הרשות העירונית לקליטה ושילוב עולים בראשות טל טשורני שמספרת כי החל מהתקופה הקרובה מתוכננים להתקיים סיורי הכרות מקדימים בעיר לעולים פוטנציאליים המגיעים לביקור בארץ ורוצים להתרשם ממה שיש לעיר להציע. יפת מנחם, מחזיק תיק הקליטה :"ראשון לציון תקבל את העולים בזרועות פתוחות והעירייה תסייע בכל מה שניתן על מנת לעזור לעולים להיקלט בעיר".

הממונה על הקליטה מצרפת במשרד העלייה והקליטה, אריאל פיקאר, הוסיף כי הוא מופתע לטובה ממספר העולים שהגיעו למפגש והתרשם מאד ממה ששמע אודות העיר "ראשון לציון יכולה להוות מקום אידיאלי לעולים מצרפת. משרד הקליטה יתמוך ויהיה שותף מלא למאמציה של העיר לקלוט אליה עולים מצרפת".

צילום: אבי קקון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

3 בנובמבר 2014