עלייה במספר הפניות בדבר חזירי בר משוטטים

 

בחודש האחרון נרשמו כארבעים פניות בשירות הווטרינרי על חזירי בר שנצפו במערב העיר * בשירות מסבירים כי השכונות המערביות הוקמו על שטחי המחיה וכעת יוצאים החזירים לגיחות ליליות להשגת אוכל * בשירות פנו לרשות הטבע והגנים למציאת פתרון ומרגיעים כי הם אינם מהווים סכנה לציבור

מדוע יותר ויותר חזירי בר נצפים בשכונות המערביות בעיר? בשירות הווטרינרי מדווחים על עלייה במספר הפניות למוקד בדבר חזירי בר המסתובבים בשטחים מיושבים בשכונות המערביות בעיר. בשירות הווטרינרי בעיר מסבירים כי שכונות אלו הוקמו למעשה על שטחי המחיה של החזירים וכעת הם נדחקו לאזור האגמים ולחולות הסופרלנד, כאשר בכל פעם הם יוצאים לגיחות ליליות בשכונות הסמוכות. הווטרינר ד"ר תומר ניסימיאן מוסיף כי ככל הנראה התגברות הופעותיהם בזמן האחרון מקורה בהבנה שהם יוכלו להשיג אוכל באזורי מגורים "החזיר הוא חיה חכמה, ברגע שהוא מבין שהוא יכול להשיג אוכל, למשל מפח אשפה, הוא מעביר את המסר לדורות הבאים בלהקה וכך יותר ויותר חזירים מצטרפים בגיחות הבאות".

יחד עם זאת, מדגיש ניסימיאן "הם לרוב מפחדים מבני אדם והם אינם מהווים סכנה לציבור כאשר שומרים מהם מרחק ונמנעים ממגע עימם. יש להימנע מקרבתם ואין להתגרות בהם."

בכל מקרה, בשירות הווטרינרי כבר פנו לרשות הטבע והגנים, שנושא הטיפול בחזירי בר הוא בסמכותם, וביקשו למצוא פתרון לבעיה שיהיה מיטבי הן לתושבי ראשון לציון והן לחיות הבר.

תופעות חזירי הבר בשטחים מיושבים נפוצה מאוד בחיפה ובקריות, שם הוקמו השכונות בצמידות ליער הכרמל.

בכל מקרה, בשירות הווטרינרי מוסרים כי בעת מפגש עם חזירי בר יש ליצור קשר עם נציגי רשות הטבע והגנים. מספר המוקד *6911.

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16  באוקטובר 2013