תעודת הצטיינות לרכזת הגיוס וההכנה לצה"ל בעיריית ראשון לציון

משרד החינוך העניק לדינה אזולאי תעודת הצטיינות על קידום נושא הכנה לצה"ל ועל הובלת יוזמות בתחום *  שיעור הגיוס בראשון לציון הוא הגבוה בארץ מבין 14 הערים הגדולות בישראל

אפשר לומר שראשון לציון מביאה הרבה מאוד נחת לצה"ל. נחת וצעירות וצעירים ערכיים ונלהבים לגיוס. שיעור הגיוס בראשון לציון הוא הגבוה בארץ מבין 14 הערים הגדולות בישראל, המונות מאה אלף תושבים ומעלה, כאשר 86.6% בשיעור לגיוס של גברים ו-80.4% בשיעור הגיוס לנשים.

מי שאמונה על ההדרכה וההכנה לצה"ל היא דינה אזולאי מאגף הנוער והצעירים ולה מניות חשובות בהשגת הנתונים המרשימים האלו לצד הפעילות הענפה במינהל החינוך בעירייה ובבתי הספר ברחבי העיר. גם מחוז מרכז במשרד החינוך חושב כך והחליט להעניק לה תעודת הצטיינות על קידום נושא ההכנה לצה"ל בקרב בני נוער בעיר "הובלת יוזמות בתחום לשם מתן מענה מותאם ואיכותי למגוון האוכלוסיות בעיר תוך מסירות ואהבה ושיפור ניכר לעין בכל התחום" כתב רפי דהן, מנהל חברה ונוער במחוז מרכז במשרד החינוך.

ראש מינהל קהילה, דפנה שקורי, בירכה את דינה והוסיפה כי יכולתה לשלב כוחות ולרתום את המערכת לקידום המטרה וכל זאת בנעימות סובלנות ונחישות, מובילה להישגים ותוצאות בשטח.

במרכז ההדרכה וההכנה מזמינים את המלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון) להגיע, לשאול שאלות והכי חשוב לקבל תשובות. ניתן ליצור קשר בטלפון 03-7948659 או לשלוח מייל ל- merkaz.had1@gmail.com.

כמו כן, בין הפרויקטים הפועלים בעיר שנועדו לעודד גיוס לצה"ל,  ניתן למנות את תוכנית ההכנה לצה"ל בבתי הספר, מיצג חילות בתל השומר, יום צה"ל, שבוע גדנ"ע, ערבי הורים, קבוצות "עוצמה" וההעצמה לבני הנוער הן במסגרת בתי הספר והן במרכזי הנוער וכמובן 25 מתחמי כושר המותאמים לנוער ולצעירים הפזורים ברחבי העיר.

יש לציין כי בנוסף לכל הפעילויות השוטפות פרוסים במוסדות החינוך בעיר עשרות חיילים המעניקים מענה מיידי למלש"בים במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן, בירך אף הוא את דינה אזולאי והוסיף: "כמחזיק תיק הצעירים והנוער בשמי ובשם ראש העירייה אני מצדיע לבני הנוער שלנו על ההישג המרשים. החינוך לתרומה למדינה מתחיל בבית אצל ההורים וממשיך אצלנו באגף הנוער והצעירים עם כל תכניות הכנה לצה"ל ב- 9 השנים האחרונות.  בני הנוער של ראשון לציון הם גאוות העיר שלנו וההישג הוא של העיר כולה".

 

בתמונה: לשעבר ראש אגף כוח אדם בצהל- אלוף חגי טופולנסקי  עם דינה אזולאי- רכזת הדרכה וגיוס בעיריית ראשון לציון

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

11 ביולי 2017