החפץ החשוד התברר כחתולה פרסית גזעית

שוטרי ראשון לציון הוזעקו לטפל בחפץ חשוד במערב ראשון לציון * בתיק הנשיאה נמצאה חתולה מפוחדת ויקרה ולצידה אוכל וציוד לחתולה * הועברה לטיפול מסור בשירות הווטרינרי העירוני

תופעת נטישת בעלי חיים היא תופעה מוכרת ומטרידה, אבל גם בעלי החתולה הפרסית הגזעית שנטש אותה ברחוב זלמן שז"ר במערב ראשון לציון, לא לקח בחשבון שאזרחים שיזהו את תיק הנשיאה בה שהתה החתולה יקפיץ חבלני משטרה מחשש שמדובר בחפץ חשוד.

למזלה של החתולה, צידו של התיק עשוי מרשת וניתן היה להבחין בה כשהיא מייללת. מבדיקה של התיק עולה שהחתולה ככל הנראה ננטשה על ידי בעליה שכן מדובר בחתולה מעוקרת ומטופחת שבתא נוסף בתיק נמצאו אוכל לחתולים וציוד כמו מסרק וכו'. מדובר בחתולה פרוותית וייחודית שעלותה כמה אלפי שקלים. המשטרה העבירה את החתולה לטיפול השירות הווטרינרי העירוני בראשות ד"ר יהונתן אבן צור.

ד"ר תומר ניסימיאן, ווטרינר השירות, טיפל בחתולה וסיפר שהיא הייתה מפוחדת, עם זאת הייתה ידידותית מאוד לסובבים אותה.

בשירות מספרים כי מדי שנה מדווחים מאות מקרים של חתולים נטושים וכ-600 כלבים ננטשו בשנה האחרונה והועברו לטיפול השירות הווטרינרי.

בחלק מהמקרים מדובר בבעלי חיים נטושים שנמצאו פצועים, אם ננטשו בשל היותם פגועים או אם נפגעו ונפצעו לאחר שננטשו. בעלי חיים אלו זקוקים לעיתים לטיפול רפואי מתקדם יותר.

זו הסיבה שהשירות הווטרינרי בוחן הקמת קרן לטיפול בבעלי חיים פצועים. אם עד עתה היו הווטרינרים בשירות מעניקים סיוע וטיפול לבעלי חיים במסגרת הכלים האפשריים במרפאה העירונית ולעיתים אף מעבירים אותם לטיפול במרפאות פרטיות שונות, הרי שקרן כזו תוכל לאפשר שיתוף פעולה עם בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בבית דגן וכך יוכלו בשירות להעניק לבעלי החיים טיפול מורחב יותר כמו התייעצות עם רופאים מומחים ואמצעי אבחון מתקדמים יותר כמו רנטגן , אולטרסאונד, שירותי אשפוז ועוד.

מנהל השירות הווטרינרי, ד"ר יהונתן אבן צור מדגיש כי קרן הסיוע באה לתת מענה נוסף בתחום הטיפול של השירות הווטרינרי בצער בעלי חיים נטושים בעיר. עם זאת יש לזכור כי הקרן מוגבלת בהיקפה ולא ניתן לטפל בכל מקרה ובוודאי לא במקרים בהם ישנה בעלות על בעל החיים. על רופאי השירות הווטרינרי מופקדת האחריות לבדוק כל מקרה לגופו.

בתמונה :ד"ר תומר ניסימיאן, ווטרינר השירות העירוני עם מפקח בעלי חיים יגאל אוחנה

 כתב יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

14 באפריל 2015