הפנינג בגבעת האירוסים

הפנינג בגבעת האירוסים

באירוע השנתי שאורגן על ידי עיריית ראשון לציון והחברה להגנת הטבע  נהנו אלפי אנשים, משפחות וילדים משבת נפלאה של שמש, פריחת אירוס הארגמן וטבע עירוני

אלפי מבקרים ניצלו את השבת האביבית ופקדו את גבעת האירוסים,  פינת החמד שבין ראשון לציון לנס ציונה. ההפנינג, שאורגן על ידי אגף איכות הסביבה ואגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון והחברה להגנת הטבע, הפך כבר למסורת, כאשר מטרת האירוע היא להגביר את מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע באזור ולציין את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר.
במהלך האירוע זכו המבקרים לשמוע הסברים על החי והצומח, על ייחוד הבוטני של הגבעות, סלע הכורכר, שהינו תופעת טבע בקנה מידה עולמי, המצוי בסכנת הכחדה וסקירה על הפעילות הציבורית לשמירת גבעת האירוסים וסביבתה כשמורה.
גם לילדים המתינו הפתעות רבות, המדצ"ים העירוניים ונציגי החברה להגנת הטבע הפעילו מיצגים, סדנאות, הפעלות ופינות מחזור ויצירה לאורך המסלול. האירוע התקיים בהשתתפות המשנה לראש העירייה, חבר המועצה ומחזיר תיק הצעירים, דורון אוזן, מחזיקת תיק בריאות ואיכות הסביבה, חברת המועצה יפעת מאירוביץ' וראש מינהל איכות הסביבה, איתמר לוי, אשר סיירו לאורך המסלול כולו והתרשמו גם מפריחת אירוס הארגמן ומהמוני המבקרים.
בהתאם למדיניות ראש העירייה, דב צור, פועלת עיריית ראשון לציון לקידום ושיפור בריאות התושבים. במסגרת זו הצטרפה ראשון לציון לרשת ערים בריאות בישראל. הפנינג גבעת האירוסים שמרכזת מקדמת הבריאות העירונית, כוכי נדב, הוא חלק מפעילויות רבות המתקיימות במהלך השנה לטובת בריאות הציבור כמו שינוי התנהגות בריאותית, הרגלי תזונה בריאים, פעילות גופנית, חשיבות השינה, השפעת המדיה על עיצוב התנהגות, מניעת עישון ועוד.