הפינינג תחפושות ענק לגיוס תרומות

אלפי משתתפים, שני חגים ו-20 אלף ₪ שגויסו לרכישת סלי מזון. יוזמה חברתית נפלאה קראה לתושבים לתרום תחפושות * אלו נאספו ונמכרו במחירים סמליים בהפנינג שבו השתתפו אלפי תושבים * הכסף שגויס יועבר לרכישת סלי מזון לפסח.
ביום רביעי האחרון הגיעה לסיומה יוזמה חברתית מקסימה שסחפה את העיר כולה. אלפי תושבים התאספו בהפנינג תחפושות ענק שהתקיים בשני אולמות ספורט ביגאל אלון ובכרמים. מאות תחפושות נמכרו במחירים סמליים ובסופו של דבר נאספו למעלה מ-20 אלף שקלים שיועברו לצורך רכישת סלי מזון למשפחות נזקקות בפסח.
מי שהגתה את המיזם החברתי שפעל זאת השנה השנייה בהצלחה מדהימה, היא מירב כספי וקנין, אמא לחמש בנות, יחד איתה הצטרפו חברת המועצה ומחזיקת תיק התרבות, קרן דנה ג'דה,  סוזי דהן, עדי שוורץ, ענת פנסו פנגי, ענת שוורץ, יעל תורג'מן, רפי נג'רי ועידית קרדוניס. החבורה המקסימה עבדה קשה בחודשיים האחרונים לאסוף את התחפושות שתרמו תושבי העיר וגם מחוץ לעיר, שסתם תפסו מקום בארון.
כאמור מאות תחפושות נאספו, בינהם: אלזה, סמי הכבאי, אסיר בכלא, שוטר, נסיכה, ועוד עשרות דמויות. התחפושות עברו ניקוי, גיהוץ ואם צריך תפירה כדי שיהיו ראויות ומכובדות. לצד התחפושות שנאספו הצליחו הבנות לרכוש באמצעות תרומות תחפושות שהן מוגדרות כטרנד של השנה בכל רשתות השיווק.
במהלך ההפנינג, נהנו הילדים ממתנפחים, מהפעלות שונות ומפינות איפור ללא תשלום. כמו כן הוצבו עמדות לפיצה ושתייה. "היה לנו מאוד חשוב לאפשר לכל ילד שתהיה לו תחפושות בדיוק כמו לחברים שלו בכיתה" מסבירה כספי וקנין "מדובר בהוצאה כספית כבדה במשפחות של 3-5 ילדים. אפשרנו להורים לצאת עם תחפושות ל 4- ילדים במחיר של עד 100 שקלים ותחפושות מדהימות". יעל תורג'מן מוסיפה: "הגיע הזמן שאנחנו כחברה נפסיק את תרבות הצריכה ונלמד לנצל את מה שקיים. הרי מדובר בתחפושת אחת שרוכשים בסכום של 100-200 שקלים שבסך הכל הילדים לובשים פעם אחת וקדימה לארון. הפרויקט נתן הזדמנות לתושבי העיר לתרום תחפושות, ומנגד לרכוש תחפושות אחרות במחיר סימלי והכל קודש לרכישת סלי מזון בפסח".
החברה העירונית, בראשות מנכ"ל החברה, אלי פולק, העמידה לצורך ההפנינג את שני אולמות הספורט כבר בשעה שלוש בצהריים החלו להגיע אנשים וביקשו לרכוש תחפושות "היה מחמם את הלב לראות תושבים שהמתינו להפנינג והודו לנו על ההפנינג שנתן להם את האפשרות לרכוש תחפושות לילדים שלהם" אמרה חברת המועצה קרן דנה ג'דה.
ההפנינג שתוכנן להיות שלוש שעות, נמשך למעלה מארבע שעות, התושבים הגיעו לפני והאחרונים לא עזבו בלי איפור ופיצה. גדולים כקטנים וכמובן הילדים נהנו מכוכבי הילדים על הבמה: בכרמים הופיעו על הבמה "החברים של אורטל" ו"דור הגיבור" וביגאל אלון "הקרנבל של הילה" ו"חופית הדמיונית". תושבים ספרו שכך הילדים שלהם חוו את הנתינה והתרומה. אורפז, תלמידה בכיתה ד' בבית ספר רמז שרכשה בכל החיסכון שלה מתנות קטנות ותחלק לחברות שלה, אמרה: "כייף ומחמם את הלב לדעת שעדיין יש אנשים טובים שתורמים".
תושבים רכשו פריטים ב-5 שקלים וביקשו לשלם 20 שקלים, היו כאלה ששלפו שטר בן 100 שקלים וסירבו לקבל את העודף כשהם אומרים "נהנו בילינו חזרנו עם תחפושות וגם תורמים לסלי המזון שינתנו למי שצריך בפסח".

כתב: יניב אוחנה, 29.2.2016

תמונה של הפנינג באולם