זכייה רביעית ברציפות לבית הספר "רוזן" בחידון התנ"ך העירוני

חידון התנ"ך העירוני

 זכייה רביעית ברציפות לבית הספר "רוזן" בחידון התנ"ך העירוני

 עמית מיכלס זכה במקום הראשון בחידון שלוש שנים אחרי זכייתו של האח הגדול, דוד מיכליס * "מסורת ישראל חשובה לנו מאוד, האח הגדול לימד אותו והכין אותו לחידון" מספר האב הגאה *  ומנהלת בית הספר לא הפסיקה להתרגש "יש עוד מקום במדף אצלנו בבית הספר" סיפרה בחיוך

משפחת מיכלס ובית הספר "רוזן" שמרו על התואר. בחידון התנ"ך העירוני שהתקיים השבוע, זכה נציג בית הספר "רוזן" בפעם הרביעית ברציפות במקום הראשון בחידון. קרדיט גדול מגיע למשפחת מיכלס ששתיים מהזכיות הושגו על ידי שני התלמידים, דוד מיכלס בחידון לפני שלוש שנים וכעת- בוגר בית הספר רוזן- עמית מיכלס. האב הגאה והצנוע, לב מיכלס אמר: "אנחנו לא מלמדים אותם משהו מיוחד, מסורת ישראל מאוד חשובה לנו וזה מעניין אותנו, דווקא לקטן אמרנו שהוא לא חייב ללכת בגלל שהגדול זכה, אבל הוא רצה והאח הגדול התגייס ללמד ולאמן אותו". עמית ענה על כל שש השאלות האחרונות של ראש העירייה, דב צור, ולא איבד נקודות בשלב זה.

חידון התנ"ך העירוני לתלמידי כיתות ו' בבתי הספר היסודיים הממלכתיים בעיר הפך זה מכבר למסורת ומתקיים מדי שנה במעמד ראש העירייה, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, סגן ראש העירייה הרב אריה כהן, רבה הראשי של העיר ראשון לציון יהודה וולפא, ראש מינהל חינוך ד"ר שוש נחום, מנהל אגף חינוך ותרבות חרדית במינהל החינוך מאיר צבר, מנהלת אגף חינוך יסודי קאמי כהן ובעלי תפקידים נוספים במינהל החינוך. את החידון הנחה, כמדי שנה, הד"ר אבשלום קור.

כאמור, בתום התמודדות זכה עמית במקום הראשון. למקום השני הגיעה נוי חדד מבית הספר "ויתקין" ולמקום השלישי הגיע רון יפת מבית הספר "אתרים". כל המתמודדים קיבלו בסיום תעודות. מנהלת בית הספר "רוזן", עליזה בלנק, הביעה את גאוותה על ההישגים: "לא יכולתי לנשום מרוב התרגשות ומתח. עמית הוא ילד נחבא אל הכלים, תלמיד מצטיין, שקט ועדין" היא מספרת "יש לנו מורה מאוד מיוחד בשם אור חמדני שלמעשה מרכז את נושא החידון מתחילת שנת הלימודים, מלמד אותם וגורם להם להתאהב בספר התנ"ך. אנחנו לא בוחרים תלמידים בולטים ומאמנים אותם, אלא אנחנו עובדים עם קבוצה גדולה של ילדים. אור מניע אותם למוטיבציה גבוהה והילדים מתחילים ללמוד מעבר לשעות שהוא לומד איתם, הנעה והנאה מהתנ"ך". על הזכייה הרביעית ברציפות היא אומרת בחיוך: "יש עוד מקום במדף אצלנו, החזון שלי שנהיה היות בית ספר למנהיגות, מקום עלייה לרגל."

ראש העירייה, דב צור, אמר באירוע: " התנ"ך, ספר הספרים, רווי בסיפורים ומשלים שבאורח פלא רלוונטיים גם לחיינו היום, ומהווים את הבסיס המוסרי והערכי שלנו כעם. מעט מאוד מהסיפורים זכורים בהוויה הישראלית, בעיקר אלו שמוזכרים בחגי ישראל. התפקיד שלנו הוא להאיר זרקור של אור על כל האוצר הזה ולחשוף אתכם לכל היופי הערך המוסף שיש למסורת היהודית ולתנ"ך להציע. זו הסיבה שהעירייה משקיעה רבות בפרויקט ייחודי וחשוב זה בקרב תלמידי העיר. ואכן זוכים אנו לראות את פירות ההצלחה במעמד נכבד זה".

חידון התנ"ך העירוני מעלה על נס את הערכים הקשורים למסורת ומושגים ביהדות, מעודד לאהבת הארץ ולטיפוח מצוינות. נושאים כמו תנ"ך, היסטוריה וציונות מוגשים לתלמידים בצורת חידונים מעוררי עניין ומתח. התלמידים מתאמצים לענות על השאלות, מרותקים אל קטעי המשחק והפנטומימה המשולבים בחידון, צופים בקטעי הנפשה המוצגים על גבי המסך ומנסים לזהות ציורים ומוצגים. התוצאה היא חיבור ערכי אל השורשים היהודיים מתוך גישה מהנה וידידותית. 

 

צילום: אבי קקון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

3.3.2015