בעלי עסקי הלילה במרכז העיר זומנו להיערכות לקיץ

המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, כינס את בעלי הפאבים והמועדונים במרכז העיר וקיים היערכות לקיץ  בהשתתפות נציגי משטרה, חברה לביטחון, רישוי עסקים, איכות הסביבה והיועצת המשפטית *  "יש למצוא את האיזון בין הרצון לפתח חיי לילה תוססים מחד ולהבטיח את איכות חיי הדיירים הסמוכים מאידך"

הרחובות המרכזיים בראשון לציון משכו אליהם בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים מתחומי המזון, הבילוי והלילה. בעיריית ראשון לציון עוקבים אחר השינויים וההשלכות שלהם, בין היתר, לדיירים הגרים בסמיכות לבתי עסק אלו. המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק העסקים, אייל מושיוב, קיים בשבוע שעבר היערכות מיוחדת לקיץ וזימן אליה את בעלי המועדונים, הפאבים ועסקי המזון הפתוחים עד שעות הלילה במרכז העיר. בהיערכות נכח גם סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון. כמו כן גם נציגי המשטרה, החברה לבטחון, איכות הסביבה, רישוי עסקים והיועצת המשפטית. במהלך ההיערכות הודגשו והובהרו בפני בעלי העסקים הוראות החוק בדבר מטרדי רעש, לכלוך ועוד. המשנה לראש העירייה הבהיר כי יש למצוא את האיזון בין הרצון לפתח חיי לילה תוססים מחד ולהבטיח את איכות חיי הדיירים הסמוכים מאידך". כזכור, בשנה שעברה, התופעה הייתה מטרידה במיוחד לתושבי הרחובות המרכזיים בעיר שכן בתי עסק רבים רעשו עד שעות הלילה המאוחרת סביב משחקי המונדיאל. נציגי אגף רישוי עסקים בראשות דני מרון חילקו מכתבים לכל בתי העסק המדוברים, הקוראים להם לפעול במסגרת החוק, אחרת תפעיל העירייה את סמכותה ותחרים את השולחנות והכיסאות. כמו כן, התריעה העירייה כי מי שמפר את ההוראות, צפוי לצו סגירה מינהלי של בית העסק. לאחר שנראה כי חלק מהעסקים לא נענו להתראות, עברו נציגי רישוי העסקים ופקחי החברה לבטחון בין מסעדות ובתי קפה ברחוב רוטשילד ואכפו את הוראות החוק.

כאמור, השנה נערכה העירייה מבעוד מועד וזימנה אליה את בעלי העסקים בתקווה לשיתוף פעולה פורה. יש לציין כי עסקים שלא ישמעו להוראות החוק יזומנו לשימועים וינקטו נגדם צעדים כמו התראות, קנסות ואף צווים לסגירת העסק.

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

27 באפריל 2015