העיר ההיסטורית מתעוררת לחיים

העיר ההיסטורית מתעוררת לחיים
 

בימי שני ורביעי ימתינו לכם עשרות דוכני אומנויות בשדרת הדקלים בגן המושבה * בימי חמישי יתמלא מדרחוב רוטשילד בדמויות שטח, ליצנים, ציירי קריקטורות ועוד * בימי חמישי ושישי יחזור שוק האיכרים המפורסם של העיר לשדרת הדקלים  

החל מהשבוע הקרוב ולמשך כל הקיץ, המדרחוב המחודש ברוטשילד ושדרת הדקלים היוצאת ממנו יתמלאו כמעט כל ימות השבוע. גולת הכותרת הוא שוק האיכרים המפורסם של העיר שהיה פועל בעבר ברחבת בית העם, והוא חוזר ובגדול בימי חמישי החל מהצהריים ועד שעות הערב המאוחרות ובימי שישי מהבוקר ועד אחר הצהריים. עשרות דוכנים בהם ירקות ופירות אורגניים, פרחים, פירות וירקות, מוצרי מאפה, גבינות, דבש, שמן זית, חמוצים, תבלינים, פיצוחים, פיתות דרוזיות ועוד.

באותו מקום בדיוק, עשרות דוכני אומנויות יפקדו את שדרת הדקלים בימי שני ורביעי מעשר בבוקר ועד תשע בערב. תכשיטים, ציורים, פסלים, אבזרים נלווים ויצירות אומנות נוספים יוצעו למכירה.

המדרחוב ברוטשילד יחזור לארח בימי חמישי, כפי שהיה בשנה שעברה, עשרות ליצנים, דמויות שטח, ציירי קריקטורות ופורטרטים שימלאו את המדרחוב המחודש שיקבל את סוף השבוע בחיוך גדול עם מופעי קרקס ומחול, סדנאות יצירה והרכבים מוסיקליים ייחודיים.

בני נוער המבקשים להביע את כשרונם, באם אלה די ג'יי, זמרים או הרכבים מוזיקליים אחרים, מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק של פרלמנט הנוער ולהציע את עצמם.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "הפעילויות השונות הן חלק ממדיניות החייאת העיר ההיסטורית, שכוכבה דעך לאורך השנים. זהו ליבה הפועם של העיר ואנו משקיעים רבות בפיתוח האזור בהתאם לאופיו הייחודי. הפעילויות הרבות מיועדות להחזיר את תושבי העיר אל לב המושבה כדי שיוכלו לשוב וליהנות מהאווירה המיוחדת של המקום".

אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית האמונה על האירועים, הוסיף: "הסדרנו את כל נושא הדוכנים, הן מבחינת בטיחות העוברים והשבים והן מבחינת אחידות ואסתטיקה. המדרחוב ושדרת הדקלים יהוו מוקד בילוי משפחתי למשך כל השבוע."

תמונות מהמדרחוב מהקיץ בשנה שעברה

אבי קקון Rishonet.com

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון