אחרי ת"א: ראשון לציון העיר הגדולה המשגשגת בישראל

הדמיה של מתחם האלף

 

אחרי שהוכתרה לעיר שמנוהלת ביעילות הכי טובה בארץ מבחינה תפעולית ופיננסית על ידי חברת המידע העסקי  BDI ולאחר שנבחרה לאחרונה כאחת מ-24 הרשויות האיתנות בישראל על ידי משרד הפנים, דירגה עתה קבוצת דן אנד ברדסטריט את ראשון לציון בצמרת הערים המשגשגות בישראל

ראשון לציון ממשיכה להתבסס כעיר חזקה, איכותית ויציבה כלכלית. אחרי שלוש שנים ברציפות שתוצאות מחקר חברת המידע העסקי הבינלאומית  BDI, הצביעו על ראשון לציון כעיר שמנוהלת ביעילות הכי טובה בארץ מבחינה תפעולית ופיננסית, קיבלה העיר גושפנקא נוספת לאיתנותה. הפעם היה זה דירוג של קבוצת דן אנד ברדסטריט שהציב את ראשון לציון במקום השנים אחרי תל אביב ברשימת הערים הגדולות המשגשגות בישראל. דירוג הרשויות המקומיות כולל את כל הערים בישראל ו-50 מועצות מקומיות ומבוסס על חמישה פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית, שיעור עודף או גירעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה, דירוג חברתי כלכלי, יחס תושבים לעסקים ויחס מענקים לסך תקציב רגיל.

דירוג זה מתפרסם כחודש בלבד אחרי הכרזת משרד הפנים על 24 הרשויות האיתנות בישראל שיזכו להטבות מגוונות מטעם המדינה במסגרת חוק הרשויות האיתנות שעבר לאחרונה בכנסת. במקביל, זוכה העיר, שנה אחר שנה בפרס ניהול תקין בשלוש השנים האחרונות. יש לציין כי רוב הרשויות בישראל לא עמדו בתנאי הסף המחמירים לקבלת הפרס, ביניהם ניהול תקציב מאוזן, ניהול נכון של מערך השירותים לתושבים, עריכה תקינה של מכרזי העירייה, ניהול שכר כוח אדם, רישוי עסקים והתנהלות תקינה של הוועדה לתכנון ולבנייה. למעשה מבין הערים הגדולות בישראל, רק ראשון לציון וחיפה קיבלו את הפרס.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי תוכנית המתאר העירונית שנמצאת בימים אלה בהפקדה וכוללת הקמת ארבעת מתחמי תעסוקה ועסקים בשטח כולל של 8.5 מיליון מ"ר, צפויה לשדרג עוד יותר את העיר ואת איתנותה הפיננסית. "כל הנתונים והפרסומים האחרונים מצביעים על כך שראשון לציון נמצאת בדרך הנכונה להיות מתחם העסקים הבא של ישראל."

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

28 באפריל 2014