עיריית ראשון לציון הרחיבה שורת הנחות סוציאליות

מועצת העירייה אישרה הרחבת הנחות לנכים, מקבלי הבטחת הכנסה, מקבלי קצבת סיעוד ומשפחה שבראשה עומד הורה עצמאי

לאחר השלמת הורדת תעריפי הארנונה בשיעור של 10% בארנונה למגורים בין השנים 2010-2014, פעלה  עיריית ראשון לציון להרחבת הנחות סוציאליות לקבוצות שונות הזכאיות להנחה בארנונה. ההחלטה קיבלה את אישור מועצת העירייה.

מדובר בהרחבת הנחות בחמש קטגוריות בצו הארנונה: נכים בעלי דרגת אי כושר השתכרות של 75% ומעלה יזכו להנחה בשיעור של 77% לשטח דירה עד 80 מ"ר. מקבלי הבטחת הכנסה יזכו להנחה בשיעור של 70% על כל שטח הדירה. מקבלי גמלת סיעוד יזכו להנחה בשיעור של 70% לשטח דירה עד 100 מ"ר. משפחה שבראשה עומד הורה עצמאי תזכה להנחה בשיעור של 20% לשטח דירה עד 80 מ"ר. יש לציין כי הרחבת ההנחות הסוציאליות נוגעת לשנת 2016, כאשר ההנחות יינתנו בהתאם לעמידה בקריטריונים לקבלת ההנחות השונות.

ראש העירייה, דב צור, הביע קורת רוח מהאישור ואמר כי "צעד זה הנו חלק ממדיניות העירייה להקל על תושבים הזקוקים לכך. דיור בר השגה לזוגות צעירים, מסיבות הגן הפתוחות לציבור בחינם, חנייה חינם בעיר, כל זאת מהווה צדק חברתי הלכה למעשה והיד עוד נטויה".

כאמור, הנחות אלו בארנונה מצטרפות להפחתה כללית של עשרה אחוזים במצטבר בגובה הארנונה למגורים לכל תושבי העיר בין השנים 2010-2014. ראשון לציון היא העיר היחידה בארץ שהעניקה לתושביה הפחתות רצופות בסדר גודל כזה.

 

אמיר מרום, דוברות העירייה

17 בינואר 2016