כמיטב המסורת ילדי העיר הכינו חנוכיות מחומרים ממוחזרים

בתערוכה, שנמצאת במבואת הכניסה לעירייה, ניתן להתרשם מפרי יצירותיהם של תלמידי 30 בתי הספר יסודיים בעיר שטרחו ועמלו על הכנת חנוכיות עשויות ממגוון אריזות פלסטיק, ניילון , מתכת ועוד

מי שמבקר בימים אלו  בבניין העירייה, מבחין בוודאי בתערוכת חנוכיות מקוריות במיוחד העשויות מפסולת אריזות. מדובר כמובן במסורת שמתקיימת מדי שנה ביוזמת האגף לאיכות הסביבה ומינהל החינוך- האגף לחינוך יסודי.

בתערוכה ניתן לראות את פרי יצירותיהם של תלמידי 30 בתי הספר יסודיים בעיר שטרחו ועמלו על הכנת חנוכיות עשויות ממגוון אריזות פלסטיק, ניילון , מתכת ועוד. כל זאת לטובת המשך עידוד והגברת המודעות לתוכנית להפרדת ואיסוף פסולת אריזות לפח הכתום הנמצא בכל הבתים המשותפים בעיר ובאמצעותו נפחית את כמויות הפסולת הנשלחות להטמנה. שלוש החנוכיות היצירתיות ביותר זיכו את יוצריהן בפרסים.

התערוכה שימשה גם תפאורה צבעונית, סביבתי ומקסימה לטקס הדלקת נר שלישי של חנוכה שציינו עובדי העירייה. ראש העירייה, דב צור, יחד עם סגניו מוטי עג'מי וציון כהן ומנכ"ל העירייה פרנקו גונן, הדליקו את הנרות. עובדי העירייה שרו משירי החג וטעמו סופגניות.

את התערוכה אצרה סגנית מנהלת ביה"ס חופית - ענת עבאדי. פתיחת התערוכה לוותה בטקס שהכינו תלמידי בית הספר "חופית", בהנהלתה של ורד משיח חנגלי וצוותה, והתמקד בהקשרו הסביבתי של חג החנוכה וחיבורו של האור המופץ באמצעות מגוון אנרגיות חילופיות.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק איכות הסביבה, יפעת מאירוביץ יפת, אמרה: "אני מודה לכל התלמידים ובתי הספר שחשבו ויצרו חנוכיית בשימוש חוזר של אריזות, ולילדי בית ספר חופית המקסימים על הכנת הטקס  שפעילות זו הינה רק נדבך אחד בפעילות העירונית למיחזור בכלל ומחזור אריזות בפח הכתום בפרט".

ובמסגרת מסורת נוספת ומבורכת, תלמידות כיתה ח' בחטיבת הביניים טביב במקיף ו' זכו בתחרות חנוכיות ממוחזרות שנערכה בין בתי הספר. התלמידות, החנוכיה המקסימה, רכזת מדעים רקפת הרשקוביץ, סגנית מנהלת החטיבה לילך דיין ויו"ר ועד ההורים הראל מור הציגו את החנוכיה לראש העירייה, דב צור. התלמידות ליאנה פורטר, תמר טברון, בר הרוש, חן לייבל ושלומית מלכה הסבירו מה הרעיון שעומד מאחורי החנוכייה וכיצד הכינו אותה.

 

 

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

27 בדצמבר 2016