ראשון לציון מציינת את חודש הנכה הבינלאומי

תערוכה, סרט, הצגה , אירוע ספורט, הפנינג ועוד *  תושבי ראשון לציון מוזמנים למגוון אירועים חווייתיים  *המטרה להגביר את המודעות והסובלנות כלפי בעלי צרכים מיוחדים ובכך לסייע בשילובם בחברה

חודש הנכה הבינלאומי יצוין בכל העולם במהלך חודש דצמבר, ועיריית ראשון לציון מזמינה את הציבור הרחב להיחשף ליכולות של האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים בשורה של פעילויות ואירועים.

ביום שלישי האחרון (29.11.16) נפתחה תערוכה עירונית בה משתתפים שני יוצרים עם צרכים מיוחדים- אלעד פינקלשטיין ויוני ציפרוט, התערוכה התקיימה במבואת בניין העירייה. ביום ראשון הקרוב תתקיים בהיכל התרבות ההצגה "פליישר" עם הנגשה לעיוורים. ההצגה מגוללת את סיפורם של תושבי שכונה וותיקה המתלהבים לראות בתים חדשים הקמים ונבנים מול עיניהם ומחליפים את הבתים הישנים והבלים. הם מלאי תקווה ששכונתם הישנה תחדש פניה כקדם ותתמלא באנשים, משפחות וילדים. ההצגה כוללת הנגשה באמצעות אזניות אישיות בהן מועברת קריינות המתארת את המתרחש על הבמה. כחלק מן החוויה יוצאת הדופן, המשתתפים מוזמנים לקחת חלק בשלב מוקדם יותר של הערב בסיור מגע מאחורי הקלעים המציג את התפאורה וקולות השחקנים.

יום למחרת באולם אבני החושן יתקיים בשעות הבוקר אירוע ספורט "ניצחון הרוח" בהנחיית מיקי גולדנברג ונבחרת ישראל בכדורסל על כסאות גלגלים. הנבחרת תשחק מול בני הנוער וחברי מועצה וכולם יחוו כיצד לשחק כדורסל על כסאות גלגלים.

אירועים נוספים בדצמבר, ב 7.12.16 בשעות הבוקר יוקרן בהיכל התרבות הסרט "את לי לילה" . הסרט מתמקד בסיפורן של שתי אחיות, אשר הצעירה שבהן מתמודדת עם פיגור שכלי.  האחות הבכורה מקדישה את חייה לטיפול באחותה הצעירה ונבחנת שאלת "המחיר" שמשלמים אחים לילדים מיוחדים. באותו היום יתקיים ערב הצדעה לחינוך המיוחד במתנ"ס שיכוני המזרח.

ב-14.12 יתקיים בהיכל התרבות אירוע חשיבה עירוני בהשתתפות מפקחים, מנהלי מסגרות, הורים ועוד. באירוע שיהיה במעמד מ"מ וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי ומנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, יתקיימו דיונים בנושאי אוטיזם, פיגור, נכויות, קהילה ועוד.

ב-18.12 יערך בהיכל התרבות ערב הוקרה לצוותי טיפול החינוך המיוחד עם הסטנדאפיסטית דינה אור. במהלך חנוכה יתקיים פסטיבל חנוכה של תנועת מכבי צעיר בו ישתתפו בני נוער ומשפחות בשיתוף ילדי אקי"ם. במהלך חודש דצמבר יעלה בדף הפייסבוק העירוני תשדיר מרגש להעלאת מודעות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה וכן קליפ מצולם של קהילת ראשון לציון שרה בשפת הסימנים לשיר "שווים".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי, הוסיף: "אוכלוסיית בעלי הצרכים קרובה לליבנו וחודש הנכה הבינלאומי הוא הזדמנות מצוינת לתושבי העיר לחבק אותם, להעלאות את המודעות לגוונים המיוחדים בתוכנו ,להגביר את הסבלנות ולהרוויח את השונה.  לשכת שיקום ונכויות מלווה יחידים ומשפחות עם צרכים מיוחדים וניתן לפנות אליה בהתייעצויות מקצועיות בטלפון 03-9689917

יניב אוחנה, דוברות העירייה

 

29 בנובמבר 2016