דרושים מתנדבים למיזם "ישראל נגלית לעין"

ישראל נגלית לעין

מוזיאון ראשון לציון יוצא במיזם קהילתי ייחודי בשיתוף משרד ראש הממשלה ויד יצחק בן-צבי, לתיעוד אלבומי משפחות.

ישראל נגלית לעין הוא מיזם קהילתי רחב מימדים שמטרתו תיעוד, גיבוי והצלה של תמונות המדינה והארץ, תושביה ותולדותיה. מטרותיו לחזק את השותפות של תושבים מכל שדרות הציבור בסיפור המורשת הישראלי לדורותיו, על-ידי שיתופם במפעל לתיעוד ולשימור של תמונות מאלבומים פרטיים. 
אוצרות העבר נמצאים בכל בית: באלבום התמונות , בשקיות המסמכים, בצרור מזכרות. כל אדם החי בארץ הוא שותף בתולדותיה ואלבום התמונות הפרטי הוא חלק מפסיפס החיים בארץ על קהילותיה המגוונות: עיירות הפיתוח, ההתיישבות העובדת והערים.
המיזם כבר פועל בהצלחה במספר מקומות בארץ תל-אביב, רעננה, ראש העין, קריית שמונה ומקומות נוספים. לאחרונה נחתם הסכם בין עיריית ראשון לציון לבין משרד ראש הממשלה ויד בן-צבי על הפעלת המיזם "ישראל נגלית לעין" בראשון לציון. מוזיאון ראשון לציון מוביל את המיזם ובו ישמרו התצלומים במרכז התיעוד שמקיים משרד ראש הממשלה ויד יצחק בן צבי במוזיאון. התצלומים ישמרו בארכיונים מרכזיים וברשת ארכיוני ישראל. התצלומים ישמשו למחקר, לעיון, ללימוד, לתצוגות, לאירועי תרבות ואומנות חוצות. הם יהיו פתוחים לעיון הציבור באתר "ישראל נגלית לעין".

לצורך הפעלת המיזם, מחפשים במוזיאון ראשון לציון מתנדבים שההיסטוריה של העיר והארץ קרובה לליבם, כדי שישמשו כמתעדים. המתנדבים יעברו קורס במוזיאון אותו יעבירו מומחים מהתחום, שיכשיר אותם לשמש כמתעדים. המתנדבים יהיו שותפים בתהליך תיעוד, עיבוד ועריכת החומר במרכז התיעוד שמוקם  במוזיאון בימים אלה.

אנחנו מזמינים משפחות אשר מעוניינות לקחת חלק במיזם ולפתוח בפנינו את אלבומיהם הפרטיים ולספר את תולדות משפחתם ליצור עימנו קשר.

מתנדבים ומשפחות אשר מעוניינים לקחת חלק במיזם "ישראל נגלית לעין" מוזמנים ליצור קשר עם טניה ארדן וטל הרמלך במוזיאון ראשון לציון.

כתובת המוזיאון: רחוב אחד העם 2, ראשון לציון.    טל' המוזיאון: 03-9598890
לטניה ארדן : 03-9598866,   כתובת אימייל: ardentanya@walla.co.il