העירייה יוצאת בקמפיין הסברה ומבצע אכיפה בנושא ניקיון העיר

פרסום לשמירה על נקיון העיר
 העירייה יוצאת בקמפיין הסברה  ומבצע אכיפה בנושא ניקיון העיר

 הודעה חשובה לתושבי העיר: העירייה יוצאת בקמפיין הסברה ומבצע אכיפה מוגברת בנושא ניקיון העיר. הקמפיין יכלול שלטי חוצות ברחבי העיר וכן פרסום על גבי מוניות שירות. בשלטי הפרסום מתואר ריהוט ביתי מיושן ובלוי לצד ערימות פסולת תחת הכותרת "הרחוב הוא לא מקום לפסולת – לכלכת? שילמת". במקביל לפעילות ההסברה, מינהל החינוך בעירייה הורה למנהלי בתי הספר לעסוק בנושא הגברת המודעות החברתית לניקיון העיר, כחלק מתכניות לימוד לפיתוח אישי ומעורבות חברתית. תלמידי מגמת ניו-מדיה במקיף ו' ע"ש יגאל אלון, הרימו את הכפפה והכינו סרטון קצר המעודד שמירה על חוף הים בראשון לציון נקי. את הסרטון אפשר לראות בעמוד הפייסבוק של עיריית ראשון לציון.

לצד הקמפיין, יבצעו פקחי החברה לביטחון פעילות יזומה ומוגברת בשכונות העיר לאיתור מלכלכים, בין אם אלו אזרחים המשליכים פסולת וחפצים ברחוב או מתוך רכב שיקבלו דו"ח בגובה 730 שקלים  ובין אם מדובר בעובדי ארגון/חברה או רכב מסחרי שבמקרה זה גובה הדו"ח יהיה גבוה יותר. גם באשר להוצאת פסולת גדולה (גזם) או פסולת בניין שלא ביום הפינוי המאושר. הפקחים הונחו לעלות על עקבות המשליכים באמצעות פרטים מזהים בפסולת. יש לציין כי יושם דגש על בעלי כלבים שלא אוספים את צואת כלבם.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ניקיון העיר הוא משימה של כולנו, של העירייה יחד עם התושבים. במבצע הזה אנו מבקשים מהתושבים לקחת חלק במשימה. יש לכם כלב? טפלו בו ברחוב כמו שהייתם מטפלים בו בבית. יש לכם דבר פסולת שלא נכנס בעגלת האשפה, זורקים אותו בפינה המיועדת לכך ביום המיועד לכך. השקענו מאות מיליונים בשדרוג המרחב הציבורי – הרחובות והגינות הציבוריות וכעת עלינו לשמור על ניקיונם".

*תמונה מתוך הקמפיין

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

6 בינואר 2015