נלחמים בתופעת כרטיסי הזימה

 

בעקבות תלונות רבות על הפצת כרטיסי ביקור באזור התעשייה במערב העיר ובהן נשים מעורטלות בתנוחות פרובוקטיביות *

הוחלט בחברה לביטחון לפעול בנושא * בין הסנקציות: דו"חות על לכלוך, כתב אישום על שימוש חורג בעסק וזה עוד לפני ההיבט הפלילי

כמעט כולם מכירים את הרגע הזה שחוזרים לרכב ומתחת למגב או בשמשה תחוב כרטיס ביקור שבו מצולמות נשים מעורטלות בתנוחות פרובוקטיביות. בדרך כלל ההזמנה מסתכמת ב"מסג'", אולם בלא מעט מקרים מדובר בבתי עסק מפוקפקים המנהלים עסק לא חוקי. בחברה לביטחון בראשון לציון פעלו בעבר כנגד התופעה וחיסלו אותה כמעט כליל, אולם כעת, בעקבות פניות רבות שהתקבלו במוקד העירוני, נראה שהיא חזרה כאשר המוקד הוא אזור התעשייה במערב העיר, בעיקר באזור קניון הזהב.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הנחה את אגף סיור ושיטור עירוני לשתף פעולה עם המשטרה במטרה להגיע לאילו העומדים מאחורי הכרטיסים ולמגר את התופעה. בעבר הגיעו פקחי החברה ושוטרים למקום הרשום בכרטיס, רשמו לבעל העסק דו"ח על לכלוך שגרמו הכרטיסים בהתאם לחוק העזר שמירת הדר והניקיון. בנוסף, בחלק מהמקרים הסבו בעלי העסקים המפוקפקים דירות מגורים למכון עיסוי וכן לעסקים לא חוקיים ופליליים. במקרה כזה מינהל ההנדסה בעירייה יכול להגיש כתב אישום על שימוש חריג בנכס ולפעול לקבלת צו סגירה. וכמובן יש את ההיבט הפלילי שעליו אמונה המשטרה במקרה ומדובר בעסק לא חוקי.

נזכיר כי פעילות זו נעשית במסגרת מאבק עיקש של משטרת ראשון לציון בתופעת הזנות בעיר. רק בשבוע שעבר פשטו שוטרים ונציגי העירייה על שני עסקים שהציגו עצמם כמרכזי ספא אולם בעקבות פעילות מוסוות של המשטרה ואיסוף מידע, התברר שבמקומות הללו פועלים בתי בושת. מקומות אלו כמובן נסגרו וכנגד הבעלים הוגשו כתבי אישום.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "המאבק הזה הוא חלק משיתוף הפעולה שלנו עם המשטרה. פגיעה במערך השיווק הנעשה באמצעות הכרטיסים הללו היא פגיעה בפעילות של הקבוצות העברייניות הללו. הכרטיסים האלו מלכלכים את העיר בכמה מובנים ואנחנו נילחם בהם בכל הכלים העומדים לרשותנו".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף: "החברה לביטחון נותנת כתף למשטרת ראשון לציון במאבק למיגור עסקים אלו. מלבד הלכלוך בשטח ציבורי והפצת הכרטיסים ללא אישור, כרטיסי הביקור ובהם נשים חשופות מופצים ללא אבחנה בעיר ומגיעים גם לילדים. כמות הפניות שמגיעה אלינו ממחישה עד כמה הנושא מטריד את התושבים ולכן אנחנו נפעל ביתר שאת בנושא".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

22 בדצמבר 2014