קרטוני בגדים הוחרמו מרוכל ללא רישיון מול קניון הזהב

פקחי החברה לביטחון לא מרפים וממשיכים להחרים סחורות של רוכלים ללא רישיון הנוהגים לפקוד את קניון הזהב *  בעבר ניסה רוכל לדרוס פקחים ואחר ניסה להתאבד כשטיפס על עמוד חשמל

 תופעות הרוכלות הבלתי חוקית בקניון הזהב ממשיכה להעסיק את פקחי החברה לביטחון. בשבוע האחרון החרימו הפקחים חיים אסייג, הילה סמדגה ולירז יהודאי חמישה קרטונים של בגדים שנמצאו ברכב מסחרי גדול ממנו מכר את מרכולתו לעוברים ולשבים. הדהר התאפשר לאחר שהוזנקו למקום שתי ניידות בשילוב המשטרה. הסיבה לתגבורת היא ניסיון העבר לגבי אותם רוכלים שבעת שנתפסים על חם, הם לא בוחלים באמצעים ואף מגיבים באלימות.

בחברה לבטחון מסבירים כי מדובר במספר רוכלים בודדים שאינם תושבי העיר שנוהגים להחנות את רכבם המסחרי באחת הכניסות לקניון הזהב ולמכור מתוכו בגדים. בעבר ידעו פקחי החברה התמודדויות מורכבות יותר עם הרוכלים. לפני כשנה היו אלה שני פקחי החברה לביטחון, אופיר דרעי ולי קפלן שהגיעו לאחת מכניסות הקניון שם ישב רוכל שמכר בגדים ללא רישיון. הרוכל החל להכניס לרכבו את קרטוני הבגדים, ובתוך רגע הוא נכנס לרכב והתחיל בנסיעה. הפקח שעמד בחזית הרכב לא האמין למראה עיניו, בלית ברירה הוא זינק על הרכב ונאחז במכסה המנוע. הרוכל הסתובב עם הרכב והחל בנסיעה פראית, רק אחרי 200 מטר של נסיעה, עצר הרוכל את הרכב. כאשר הפקח שדרס שכב באותה העת על הכביש כשהוא פצוע וחבול. בפעם קודמת איים אחד מבני המשפחה להתאבד, כאשר הוא ניסה לברוח מהפקחים, טיפס על עמוד חשמל  בפינת הרחובות רוטשילד- הרצל. רק לאחר הפסקת זרם החשמל בכל האזור, הצליחו להוריד אותו מהעמוד ללא פגע.

נזכיר כי אותם רוכלים מוכרים לרשויות, הוזהרו על ידי המשטרה והחברה לביטחון עשרות פעמים לבל ישובו למכור את מרכולתם ללא רישיון, אלא שהם עוברים בכל פעם מנקודה לנקודה ולא משלמים את הקנסות שהם מקבלים. "אנחנו מתמודדים עם רוכלים שאינם תושבי העיר, שמצפצפים על החוק וצצים כל פעם מחדש במקום אחר" מספר מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, "אנחנו לא נרפה ולא נפסיק עד שנמגר את התופעה הזו."

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

29 בדצמבר 2013