כרו חול ללא אישור בבית העלמין ונתפסו על חם

קבלן חפר לעומק כמעט כפול ממה שהותר לו * פקח הסיירת הירוקה תפס אותו בשעת מעשה *  על פי ההערכות הוצא מהמקום חול נקי בשווי עשרות אלפי שקלים *  וגם- שני צעירים פרצו למקלט ציבורי וגנבו ציוד

ערנות מפקח הסיירת הירוקה בעיריית ראשון לציון מנעה המשך כריית חול בלתי חוקית במתחם בית העלמין הצבאי ברחוב יוסף בורג. במהלך סוף השבוע האחרון, בעת משמרת הבוקר של המפקח רותם יחזקאל, הוא הבחין בשופל חופר בור עמוק בתוך המתחם. המפקח פנה לקבלן המשנה במקום ושאל לפשר העניין, האחרון טען כי בידו היתר לדבר.

אלא שבדיקת המפקח מול מהנדס העירייה אלי יהלום, התברר כי ברשות הקבלן היתר לחפירה לעומק של שישה מטרים כאשר המפקח העריך שלדעתו מדובר בעומק גדול יותר "לא היה צריך למדוד בשביל לראות שהם חרגו וחפרו יותר ממה שהם היו צריכים" מספר רותם "ראיתי את העומק וזה היה פשוט מוגזם". ואכן, מפקח הבניה, אלכס שוורץ, הגיע למקום ומדד את גובה הבור מהמפלס עליון וקבע שגובה הכרייה עומד על עשרה מטרים וחצי. בעקבות כך הזעיק רותם את הסיירת הירוקה הארצית שהורתה על הפסקת העבודות לאלתר, כמו כן הוגשה תלונה במשטרה נגד הקבלן. מכיוון שכריית החול נעשתה על שטח של יותר ממאה מ"ר קיים חשש שהקבלן כרה חול שיכול למלא עשרות משאיות. אם על פי הערכת המשטרה הירוקה, שווי משאית מלאה בחול נקי מוערך באלפי שקלים, אזי מדובר בחול בשווי עשרות אלפי שקלים. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות המפקח בשטח ואמר כי עבירות איכות הסביבה דורשות ערנות ותשומת לב לפרטים כיוון שלעוברי אורח קשה להעריך שאכן מדובר בעבירות ולכן לתפקיד המפקח בשטח יש משקל רב.

שני צעירים החליטו לפרוץ למקום שאיש לא גר בו וכך ספק אם יתפסו אותם. השניים בוודאי לא שיערו שתושבי העיר יגלו אחריות וערנות וידווחו מיידית למוקד. וכך היה, על פי הדיווח, שתי דמויות חשודות מעמיסות ארגזים ברכב סמוך למקלט ברחוב אסירי ציון. פקחי החברה לביטחון שהוקפצו לאזור זיהו אדם הבורח מהמקום. ליד המקלט נמצא רכב פרטי פתוח ובו ארגזים עם חומרי ניקוי ומזון שהוצאו מהמקלט. האירוע דווח למשטרה ובינתיים הפקחים התפצלו, אחד מהם נכנס למקלט כדי לבדוק מה נגנב ואיך והשני סייר מסביב לאזור כדי לנסות לאתר את החשוד שברח. לשני החשודים לא היה כל כך מזל שכן חשוד אחד נתפס בתוך המקלט ואילו השני נתפס כאשר הוא מתצפת מרחוק על הנעשה במקום. שני הצעירים בני 18 תושבי העיר הודו במעשה ונעצרו להמשך טיפול משטרתי.

 צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

10 ביוני 2014