קו שיקגו - ראשון לציון

חברי המשלחת בשדה התעופה
למאמצי ההסברה בעולם הצטרפו גם בני נוער מתוכנית דיפלומטים צעירים בראשון לציון שהעבירו הרצאות בבתי ספר בשיקגו שבארה"ב * בשבוע שעבר הם חזרו לארץ יחד עם קבוצת תלמידים משיקגו וחשפו בפניהם את העיר

המסורת ממשיכה. תוכנית שגרירים צעירים לארה"ב של אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון יצאה לדרך. עשרה בני נוער משכבת כיתה יא' מבתי הספר בעיר טסו לשיקגו בארצות-הברית והשתתפו במאמצי ההסברה הישראלית. הם עברו בין בתי הספר בעיר וסיפרו לתלמידים האמריקאים על מדינת ישראל ועל העיר ראשון לציון בפרט. השבוע חזרו התלמידים ארצה ויחד איתם קבוצת תלמידים משיקגו מבית הספר התיכון South Shore International. השבוע יסיירו תלמידי העיר עם התלמידים משיקגו ויחשפו בפניהם את העיר.

שגרירים צעירים לארה"ב הינה תוכנית חילופי נוער אותה מוביל אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון בשיתוף עם המועצה לחילופי נוער בארץ והליגה לידידות אמריקה- ישראל באמריקה. ארבע ערים מרחבי הארץ משתתפות בתוכנית כאשר ראשון לציון היא אחת מהן. בני הנוער שנבחרו לתוכנית הינם בעלי כושר ביטוי וסקרנות בנושאים חברתיים, פוליטיים, היסטוריים ובינלאומיים שהשתתפו בשנה שעברה בתוכנית "דיפלומטים צעירים" אשר חשפה בפניהם את עולמות קשרי חוץ, יחסים בינלאומיים, ייצוג המדינה והעיר. כמו כן, חניכי התוכנית השתתפו בכנסים ארציים ובינלאומיים והתנסו בסימולציות ובתרגילי מנהיגות בקהילה.

מתוך  בוגרי תוכנית "דיפלומטים צעירים" נבחרו עשרה חניכים מצטיינים ששלטו ברמה גבוהה בשפה האנגלית, הציגו בולטות במגוון הפעילויות והצטיינו בעמידה מול קהל. תוכנית שגרירים צעירים לארה"ב לנוער הנחשבת ליוקרתית כבר הצליחה להצמיח את בוגרי התוכנית להשתלב בתפקידי מפתח בחברה הישראלית בדוברות צה"ל, במשרד החוץ, בקונסוליות ברחבי העולם ובמשימות שליחות של הסוכנות היהודית.

תוכנית הביקור בארה"ב כללה סמינר משותף לאמריקאים והישראלים בוושינגטון וניו יורק. הסמינר עמד על הדומה והשונה בין שתי החברות ועסק גם באופיין המיוחד של החברה האמריקאית והישראלית אשר מחזיקות בחברה פלורליסטית המורכבת ממהגרים. בנוסף לסמינר, החניכים השתתפו במפגשים עם מעצבי דעת קהל וסיפרו על חייהם במדינת ישראל. בין השאר, הישראלים הצעירים ביקרו יחד עם אלה האמריקאים באתרים המרכזיים בוושינגטון ובניו יורק: אתר ההנצחה לפיגועי ה-11 בספטמבר- הגראונד זירו, בניין האו"ם, הקפיטול והבית הלבן.

התוכנית המופעלת במרכז ההדרכה וקשרי החוץ של אגף נוער וצעירים, מיועדת לתלמידי התיכון ומעניקה למשתתפים ידע תיאורטי בסיסי וכלים מעשיים ביחס לעבודת האו"ם, הבנה של הפוליטיקה הבינלאומית והכרת נבכי עולם הדיפלומטיה, שיפור יכולות הדיון, הניתוח וההתבטאות ושיפור ניכר ומשמעותי בשימוש בשפה האנגלית. יתר על כן, תכני התוכנית חושפים את החניכים לקשת רחבה של תחומים מעשיים שיסייעו רבות לתלמידים בהמשך התפתחותם האישית והמקצועית כגון אמנות הדיבור לפני קהל, רטוריקה, שימוש בשפת גוף, שימוש בהומור באופן בונה וחיובי, כתיבה וארגון של טיעון, ניהול משא ומתן ושיפור תהליך קבלת החלטות.

 

חברי המשלחת בשדה התעופה

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

5 בנובמבר 2017