עיריית ראשון לציון עם הפנים לקהילה הלהט"בית

מפגש שיתוף ציבור לאיתור צרכי הקהילה העירייה רואה בקהילה הגאה חלק אינטגרלי מציבור העיר ופועלת כדי להתאים סל שירותים לצרכיהם

השבוע התכנסה ועדת היגוי לאיתור צרכי הקהילה הלהט"בית בעיריית ראשון לציון. במסגרת פעולות לשיתוף הקהילה בנעשה בעיר, תערוך העירייה מפגש שיתוף ציבור עם חברי הקהילה הגאה. לפני שלושה חודשים פרסמה העירייה קול קורא אשר קורא לפעילים חברי הקהילה הגאה בעיר לקחת חלק בוועדת היגוי אשר תבחן את צרכי הקהילה בעיר ותיתן להם מענה. השבוע נערך המפגש הראשון בעקבות הקול הקורא. ועדת ההיגוי תציע שאלות אותן יש להעלות במסגרת הסקר באופן שיבטא את צרכיה של הקהילה הלהט"בית בעיר בתחומים שונים. הפניה מיועדת לנציגי עמותות, ארגונים וקבוצות מהקהילה הלהט"בית. את הנושא מוביל מינהל קהילה בעירייה בראשות דפנה שקורי. שקורי שימשה עד השנה האחרונה כמנהלת אגף צעירים ונוער, אגף שריכז ואירח את פעילות ארגון הנוער הגאה בעיר באופן רציף במרכזי האגף. ראש העירייה, דב צור, שלקח חלק בישיבה הראשונה שהתקיימה השבוע בלשכת מנכ"ל, רואה חשיבות גדולה בסובלנות וקבלת האחר, "אנחנו חיים בעיר רב-גונית, בה לכל אחת ואחד יש מקום. התפקיד שלנו כעירייה הוא לדאוג שכל קבוצה ומגזר בעיר יקבלו את המענה לצרכים שלהם. אנו משתפים את הציבור בעיר בשורה של נושאים וראינו לנכון לשמוע היישר מפי נציגים של הקהילה למה הם זקוקים". בעירייה מציינים כי עתה אנו פותחים ערוץ ישיר לחברי הקהילה ולא מאפשרים לגורמים פוליטיים ונציגים מטעם עצמם שדאגו בראש ובראשונה לראות את שמם בעיתון המקומי לרכוב על גבם. "בצעד הזה אנו פותחים ערוץ הידברות ישיר, בלתי אמצעי, עם הקהילה הלהט"בית בעיר, כדי לשמוע ולהבין מהם כיצד ניתן לענות על צרכיהם בצורה טובה יותר", אמרה שקורי.

יו"ר הוועדה, חבר המועצה עידן מזרחי אמר "ראשון לציון היא עיר שוויונית, פתוחה ופלורליסטית שמקדמת את הסובלנות והשיח. לכל תושב בעיר יש את הזכות לחיות את חייו כמו שהוא רוצה ותפקידנו כרשות עירונית להעניק לכל התושבים את סל השירותים העירוניים ללא הבדל של דת גזע או מין".

צילום: עיריית ראשון לציון

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2017