כלב תקף בן 75 שנזקק לטיפול רפואי

בחברה לבטחון ובשירות הווטרינרי העירוני מגבירים את הפעילות והאכיפה לגבי כלבים משוטטים * במקרה אחר, תושבים שהחזיקו שני כלבים מגזע מסוכן שנמצאו משוטטים ברחוב, סירבו לעקר ולחסן אותם * בית המשפט קיבל את עמדת העירייה

תושב כבן 75 ננשך ביום חמישי האחרון על ידי כלב ונזקק לטיפול רפואי. האירוע התרחש בשעות הבוקר המוקדמות ברחוב יעקב כהן, פינת אנילביץ' בשכונת רמת אליהו. התושב עבר ליד שני כלבים, שאינם מגזע מסוכן, ואלו דלקו אחריו, כאשר אחד מהם נשך את התושב ברגלו וגרם לו לחתך עמוק. פקחי החברה לבטחון הגיעו למקום במהרה. התושב פונה לבית החולים אסף הרופא להמשך טיפול והכלב הננשך הוכנס להסגר בכלבייה העירונית בהתאם לחוק.

האירוע הזה מבטא את מדיניות החברה לבטחון והשירות הווטרינרי לפעול ביתר שאת לאכיפת חוק עזר עירוני "החזקת בעלי חיים ופיקוח על כלבים". כלומר, גם כלבים שאינם חלק מרשימת זני הכלבים שהוכרזו כמסוכנים בישראל, עלולים לתקוף ולגרום לחבלה.

סגן ומ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, רז קינסטליך, אמר כי החברה לבטחון לא תאפשר שוטטות של כלבים ללא רצועה ותפעל לאכיפה בנושא "המקרה שאירע השבוע הוא דוגמא לכך שכלבים, גם אם אינם מוגדרים מסוכנים, עלולים להוות סכנה לבטחון הציבור. אני קורא לתושבים לגלות אחריות לכלביהם ולצאת איתם רק עם רצועה".

מקרה אחר, שלגביו התקבל השבוע פסק דין של בית המשפט השלום הוא על זוג שמתגורר במזרח העיר והחזיק שני כלבים מגזע מסוכן- בול טרייר ופיטבול ללא עיקור, חיסון ושבב. הדבר נודע לשירות הווטרינרי העירוני לאחר שהכלבים נמצאו משוטטים ברחובות ונאספו לשירות הווטרינרי, שם הם חוסנו והונפק להם שבב. בשירות הווטרינרי הסבירו להם את תכלית החוק ודרשו מהם לעקר את הכלבים, אלא שהזוג סירב לביצוע העיקור. בפעם הראשונה שהכלב נמצא משוטט לבד, הסכימו בני הזוג לקחת אותו למרפאה לעיקור, אולם שם הם חטפו את הכלב וברחו. בפעם השנייה היתה זו הכלבה שנמצאה משוטטת ברחובות. גם במקרה זה סירבו בני הזוג לעקר את הכלבה והיא לא נמסרה לרשותם. נציין כי מפקחי השירות הווטרינרי ביצעו ביקורת במקום מגוריהם והכלב לא נמצא שם. בני הזוג גם לא שבו לדרוש את הכלבה, והיא הועברה לאימוץ. מאז מקרים אלו, בני הזוג לא אותרו. העירייה תבעה אותם והשבוע התקבל פסק דין במעמד צד אחד, המחייב אותם על כל ההוצאות שנגרמו.

יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

15 בינואר 2018