ראשון לציון מקדמת תכניות גיוס והכנה לצה"ל

תמונה של ראש העיר בכנס הגיוס העירוני

הרשויות המקומיות וצה"ל משתפים פעולה לקראת גיוס בני הנוער לשירות הצבא. ראשי הרשויות קיבלו סקירה מקיפה מראש אכ"א על האתגרים איתם מתמודד הצבא בתחומי כוח האדם.
ראשון לציון מדורגת במקום הראשון בקרב 5 הערים הגדולות בכל הקשור לקידום תכניות והכנה לצה"ל. כזכור, גם הנתון המתייחס לשיעור הגיוס לצה"ל שפורסם לפני מספר חודשים, ומשקלל פרמטרים של אחוז גיוס, אחוז גיוס ללחימה ותומכי לחימה וקצונה, הציב את ראשון לציון כעיר הגדולה המובילה בישראל עם ממוצע של 88.2% בשיעור לגיוס של בנים.
כדי להעמיק את שיתוף הפעולה ולבחון במשותף דרכים נוספות בהן ניתן לחזק ולייעל את שילוב הזרועות בין צה"ל לרשויות המקומיות, החליטו מרכז השלטון המקומי ואגף כוח האדם בצה"ל, לקיים מפגש ייעודי, זו השנה הרביעית, בהשתתפות ראשי הרשויות. המפגש התקיים בבסיס מיטב בתל השומר, במסגרתו הוצגו בפני ראשי הרשויות עיקרי האתגרים עמם מתמודד צה"ל, בהיבט המבצעי והן בתחומי כוח אדם. ראש אכ"א, אלוף חגי טופולנסקי, פתח את המפגש והציג את התוכניות שצה"ל מקדם עם ראשי הערים ועם מנהל חברה ונוער, והדגיש כי נושא הטיפול והעידוד לגיוס בני העדה האתיופית מקבל תשומת לב מיוחדת, כמו גם קידום נושא המתנדבים.
מפקד מיטב, אל"מ ערן שני, התייחס בדבריו למגמות בגיוס בצה"ל והדגיש את חשיבות השוויון בנטל ועד כמה חשוב להמשיך ולמצוא דרכים לגיוסם של עוד פלגים בעם.
ראש העירייה דב צור: "הפעילות המבורכת והמשמעותית אותה אנו מקיימים בעיר בשיתוף עם הצעירים ולמענם, מלמדת על הקשר החזק והרצוף בין בני הנוער האיכותיים שלנו לשירות משמעותי בצה"ל. אגף הצעירים והנוער יוזם כל העת פעילויות המעניקות דגשים חשובים לקראת השירות."
המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן, אשר השתתף באירוע בליווי רכזת התחום באגף הנוער והצעירים, דינה אזולאי, מברך על קבלת הפרס שהוענק לעירייה, והדגיש בדבריו: "בשש השנים האחרונות אנו מקיימים תכניות רבות העוסקות בהכנה לצה"ל, כנסי מתגייסים בבתי הספר ומעניקים לחיילים ולבני משפחותיהם מענה טלפוני או פיזי באמצעות מד"נים של אגף הנוער. כמו כן, אנו מתמקדים בפעילות המסייעת לחייל הבודד. לפני כשנתיים שילבנו באגף הנוער את הפרויקט "זינוק בעלייה" אשר מסייע לבני העדה האתיופית במהלך השירות הצבאי".
העירייה גם מפעילה זו השנה השישית תכנית ייחודית בארץ, בשיתוף מחלקת המילואים של המכללה למינהל, ובליווי עמותת "אחרי", בחמישה תיכונים בעיר במטרה לעודד גיוס איכותי ומשמעותי לצה"ל.

כתב: אמיר מרום, דוברות
תאריך: 4.4.16