כנס בנושא מניעה והתמודדות עם אלימות מינית וסמים

כנס פאבים
עיריית ראשון לציון תקיים כנס בפאבים ומועדונים בנושא מניעה והתמודדות עם אלימות מינית וסמים

ביום רביעי הבא  יתכנסו בבית העם בעלי פאבים ומועדונים ועובדיהם להרצאות בנושא אלימות מינית וסמים בקרב בני נוער *
"במקרים רבים, הם אלו שנמצאים בקו הראשון מול תופעות כאלו" מסבירה יוזמת המהלך, חברת המועצה לימור גור "ויש ביכולתם למנוע ולהתמודד מולן" 

ראשון לציון הפכה בשנים האחרונות לאחד ממוקדי הבילוי המרכזיים בישראל, לצד השפע הקולינרי, הקניונים ובתי הקולנוע, נפתחו בשנים האחרונות עשרות מועדוני לילה ופאבים ברחבי העיר. מקומות אלו מהווים מוקד משיכה לבליינים מהעיר ומחוצה לה, אך גם לא פעם נאלצים להתמודד עם תופעות מטרידות של שימוש בסמי אונס, שימוש בסמים בכלל וכן הטרדות ותקיפות מיניות. חברת המועצה, לימור גור העלתה את הרעיון בפני המשנה לראש העירייה אייל מושיוב וסגן וממלא מקום ראש העירייה רז קינסטליך שמיד נרתמו לנושא במטרה לגייס גם את בעלי עסקים אלו ועובדיהם למאבק בתופעות אלו. גם המרכז הארצי לנפגעות תקיפה מינית והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול בראשות דוד שושן הצטרפו ולוקחים חלק ביוזמה. "במקרים רבים" מסבירה גור" הם אלו שנמצאים בקו הראשון ויש ביכולתם למנוע ולהתמודד מולן, לעשות ככול יכולתנו ליצר מרחב בילויים בטוח ככול שנוכל. לכולנו יש מטרה משותפת ולכן כולם מיד התגייסו ליוזמה".

המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, האמון על תיק רישוי עסקים: "בעלי העסקים מבינים את חשיבות הנושא ויש להם תפקיד משמעותי במיגור התופעות הללו. אנחנו מקווים שבאמצעות הידע והכלים שהם יקבלו בכנס, הם יוכלו לזהות את התופעות מבעוד מועד ויסייעו למנוע אותן".

סגן וממלא מקום ראש העירייה רז קינסטליך, הוסיף: "בעלי עסקי חיי הלילה מגלים אחריות חברתית ושותפים איתנו להצלחת היוזמה, חשוב כי נדע כולנו להיות ערבים זה לזה ולגלות ערנות לשלומם של הסובבים אותנו. אני סמוך ובטוח כי הכנס יסייע בידם של בעלי העסקים להיות ערים לתופעות שליליות מכל סוג".

המהלך הראשון הוא קיום כנס ראשון מסוגו בבית העם ברחוב זד"ל 3 ביום רביעי הבא 15.7.2015  בשעה 17:00. בכנס יתקיימו שתי הרצאות, האחת תעסוק במניעה והתמודדות עם אלימות מינית, את ההרצאה תעביר עובדת סוציאלית יעל מיכאלי מור מטעם מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב. את ההרצאה השנייה יעביר מומחה לניהול תהליכי שיקום חברתיים, איתי מלר, והיא תעסוק בנושא סמים נפוצים בקרב בני נוער ומאפייני תרבות הפנאי העכשווית.

בנוסף, בעלי פאבים ומועדונים ועובדיהם צפויים לעבור הדרכה בנושא השימוש בסם האונס במקומות בילוי.

 בתמונה: יוזמי הכנס

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

6 ביולי 2015