נשיאת קרן מוריה העולמית עו"ד מרי אן שטיין ביקרה השבוע בבית הספר "סיני"

נשיאת קרן מוריה העולמית עו"ד מרי אן שטיין ביקרה בבית הספר היסודי ממ"ד מדעי-אקולוגי "סיני" בראשון לציון כדי לבחון מקרוב את הצלחת התכנית של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך אשר מיושמת בבית הספר.

התכנית הייחודית שמפעיל המרכז משנה את כל שיטת הלימוד בבית הספר ונמשכת שש שנים. היא מתמקדת בלימודי אוריינות (כישורי כתיבה, קריאה, האזנה ודיבור). בין היתר היא מעודדת את התלמידים לקרוא לפחות ספר אחד בכל יום.

עשרות בתי ספר ברחבי הארץ לוקחים חלק בתכנית ובהם גם "סיני" ו"ויתקין" מראשון לציון. קרן מוריה, אחת המממנות העיקריות של התכנית, הגיעה לסיור מלווה על ידי המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים דורון אוזן, מנהלת האגף לחינוך יסודי בעירייה קאמי כהן, מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך דן פוטרמן ומנהלת בית הספר ענת דהן.

ציטוטים במידת הצורך והעניין:

דן פוטרמן: "בית ספר סיני הוא דוגמה לסיפור הצלחה אחרי ארבע שנות פעילות הוא מגיע לציון ממוצע שגבוה מהממוצע הארצי. התחלנו כאן כפיילוט עם שכבה אחת והדרישה להרחיב אותו הגיעה דווקא מאנשי הצוות,  המורים שראו את הצלחת התכנית יזמו את הרחבתה וכעת היא מיושמת בכל הכיתות".
המשנה לראש העיר דורון אוזן: "שמחתי לראות מקרוב את סיפור ההצלחה של התלמידים.
רק לפני מספר חודשים זכתה תלמידה מבית ספר סיני ושלושה תלמידים מוויתקין בתחרות הכתיבה הארצית של המרכז לחדשנות בחינוך ובתי הספר שלנו מככבים בצמרת ההישגים של התכנית.
אני שואף להרחיב את העשייה החשובה גם למעגלים של בני הנוער ולפעילות של חינוך לא פורמלי וסיכמנו שנדון על כך בהמשך".