עיריית ראשון לציון מציגה: הקשר הבינלאומי

 

לקראת יום השואה הבינלאומי, הוזמנה שגרירת אל סלבדור להרצאה בפני תלמידי תיכון העמית * במקביל ביקרה בעירייה משלחת של העיר התאומה סנט פטרסבורג ודנו באירוע 70 שנה לציון הניצחון על הנאצים  * נזכיר כי בסוף החודש יתקיים אירוע השקת בול עם ממשלת פיליפינים באנדרטת "דלתות פתוחות" שנרתמו להצלת יהודי גרמניה במהלך השואה

מטבע הדברים, עיקר עשייתה של עיריית ראשון לציון הוא פנימי, אך לא מן הנמנע כי גם הפעילות החיצונית, כלומר הבינלאומית, תישא פרי. הודות לקשרים הטובים שיצרו אנשי אגף החוץ בעיריית ראשון לציון עם מדינות רבות ברחבי העולם, הוזמנה שגרירת אל-סלבדור, סוזנה גאן-דה הסנזון, להרצאה בפני תלמידי תיכון העמית. ההרצאה התקיימה השבוע לקראת יום השואה הבינלאומי שחל ב-27 בינואר והיא עסקה בהצלת יהודים מהנאצים על ידי ממשלת אל-סלבדור בזמן מלחמת עולם השנייה. השגרירה התקבלה בחום בבית הספר על ידי התלמידים והמנהלת אטי אדר. חבר מועצת העיר ומחזיק תיק קשרי חוץ ותיירות, מיכאל רייף, ליווה את השגרירה בביקורה בעיר.

במקביל לביקור, נחתה בארץ משלחת תרבות מסנט פטרסבורג, העיר התאומה של ראשון לציון. ראש העירייה נפגש עם נציגי המשלחת ודנו על המשך שיתוף פעולה באמנות והתרבות. בחודש מאי הקרוב, במסגרת שיתוף פעולה של עיריית סנט פטרסבורג ומשרד הקליטה, יגיעו לארץ בכלל ולראשון לציון בפרט, מספר זמרים מרוסיה לקיום קונצרט בפני ותיקים ונכים של מלחמת העולם השנייה לציון חגיגות 70 שנה לניצחון על הנאצים. מלבד ההופעות העירוניות, צפויים מספר זמרים לבקר גם במועדונים לקשישים בעיר.

בנוסף לכל זה, נזכיר כי בסוף החודש תגיע לארץ משלחת מממשלת פיליפינים לאירוע השקת בול עם תמונת האנדרטה "דלתות פתוחות" בראשון לציון. האירוע יתקיים כמובן באנדרטה בעיר במעמד ראש העירייה, דב צור. למרות המרחק העצום בין שתי המדינות, ישראל ופיליפינים נחשבות לידידות אמת היסטוריות. הרפובליקה הפיליפינית הייתה המדינה היחידה באסיה שתמכה בהחלטת האו"ם להקמת מדינת ישראל, היא גם הייתה הראשונה באסיה לכונן עם ישראל יחסים דיפלומטיים כבר לפני 56 שנה. לפני כשבועיים התכבדו בעיריית ראשון לציון לארח את שגריר הרפובליקה, נתניאל אימפריאל. ב-2009 חנכה העירייה את האנדרטה בגן בזיכרון שהוקדשה לעם הפיליפיני והנשיא מנואל קאזון שנרתמו להצלת יהודי גרמניה בימיה האפלים של השואה.

צילום עיר תאומה- אריק מור

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

26 בינואר 2015