הוארכו שעות השהייה בגינות ציבוריות בעיר

תמונת השלט החדש בגן המושבה

על פי יוזמה של פרלמנט הנוער לחופשת הקיץ, הוארכו שעות השהייה בגינות ציבוריות בעיר.
ראש העירייה, דב צור, ביקש מפרלמנט הנוער להעלות שלושה נושאים בוערים במיוחד. הנוער ביקש לאפשר להם לקיים מפגשים חברתיים בגינות ובמגרשי הספורט גם בשעות הלילה. המשטרה והחברה לבטחון גיבשו רשימה של 27 אתרים שנבחרו בקפידה על מנת לצמצם כמה שניתן את ההפרעה לסביב.
בין המקומות המועדפים לבני הנוער בחופשות הקיץ הם הגינות הציבוריות ומגרשי הספורט. אלא שחלק ניכר מאזורים אלו קרובים לבנייני מגורים וההתגודדויות של בני נוער מלוות לא פעם ברעש שמהווה מטרד. זו הסיבה מדוע הוחלט להגביל את שעות השהייה בגינות הציבוריות ומגרשי הספורט ברחבי העיר. עם היציאה לחופשת הקיץ ההוראות ישתנו מעט, או לכל הפחות בחלק מהגינות והמגרשים.
במסגרת יום חילופי שלטון שקידם אגף הנוער והצעירים לפני כשלושה חודשים, ביקש ראש העירייה, דב צור, מפרלמנט הנוער להעלות שלושה נושאים בוערים לשיח מול הנהלת העיר. אחד הנושאים עסק בהארכת שעות השהייה בגינות הציבוריות ומגרשי הספורט בהתאם לסקר שערכו ברחבי העיר.
בני הנוער הסבירו שאלו מקומות עדיפים עליהם למפגשים חברתיים ספונטניים. ראש העירייה הסביר לנוער את הרציונל העומד מאחורי הגבלת שעות הפעילות לאור קרבת מגרשים והגינות לבנייני מגורים. יחד עם זאת, הוחלט לבחון אפשרות למצוא את האיזון במרקם העירוני.
ראש העירייה הנחה למפות את כלל הגינות ומגרשי הספורט בעיר בשיתוף פרלמנט הנוער, ולאתר מקומות שאינם מהווים מטרד. נציגי הפרלמנט נפגשו עם מפקד תחנת משטרת ראשון לציון ומנכ"ל החברה לבטחון- מוטי נחמני והרשימה גובשה. בנוסף הוחלט להציב שילוט ראוי ובהם ההוראות החדשות המאפשרות לבני הנוער לשהות עד מאוחר באזורים שנקבעו בחופשות ובסופי השבוע. ברוב המקומות לא תהיה הגבלה כלל.
יו"ר פרלמנט הנוער, שילה ג'רופי הודה לראש העירייה והנהלת העירייה על אוזן קשבת, הרתמות וסיוע בפתרון הבעיה. "העלנו נושא שהיה חשוב לנו. אנחנו מבינים את ההיגיון מאחורי ההחלטה להגביל את שעות השהייה, מצד שני צריך לזכור שגם בני הנוער זקוקים למקומות מפגש. אני משוכנע שכולם יצאו נשכרים מהפתרון שהתקבל".
המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער, חבר המועצה דורון אוזן: "זהו נדבך נוסף של שיתוף פעולה והבנה שיש מקום לאפשר מספר גינות ציבוריות שבני הנוער יוכלו
לשבת בהם מבלי לקבל דוחות מהפיקוח ואותם גינות יהיו מפוקחות כדי שהשהייה בהם בחופשת הקיץ בשעות הלילה לא תהווה מטרד רעש לשכנים, הרעיון נולד מפניות רבות של בני נוער ואני שמח שנמצא הפתרון".
מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך: "אנו נכונים להטיב עם בני הנוער ומצאנו לנכון לאמץ את יוזמת פרלמנט הנוער להרחיב את שעות ההימצאות בגנים לבני נוער בדגש על גינות ספציפיות שעצם ההימצאות לא תשפיע על תושבים הגרים בסמוך לגינה, אנו רוצים למצוא את האיזון בין איכות חיי התושבים וצרכי בני הנוער וקוראים לבני הנוער ליזום פעילויות נוספות שיאפשרו להם להעביר את חופשת הקיץ באופן המהנה ביותר והבטוח ביותר , אנו כאן למען ובשביל בני הנוער".

 כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 7.6.15