קריה פיננסית חדשה בראשון לציון

הדמיה של הקריה פיננסית חדשה בראשון לציון

עיריית ראשון לציון הודיעה היום (יום ב') כי קבוצת דיסקונט הכוללת את בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל וחברת Cal, זכתה במכרז לרכישת זכויות במקרקעין ולביצוע עבודות בינוי המיועדים לשימוש  גוף פיננסי, במגרש בן כ-21 דונם במתחם "פארק ה-1000" בעיר.
עיריית ראשון לציון העמידה למכירה במכרז פומבי מגרש בשטח של כ-21 דונם, בפארק העסקים "פארק ה-1000" בראשון לציון. מחיר הזכייה במכרז עמד על 105,513,019 ₪.  
מדובר במגרש הראשון המשווק בפארק העסקים, אשר תכניתו אושרה למתן תוקף רק באוגוסט האחרון. "פארק ה-1000" כולל 1,000 דונם המיועדים לפיתוח עירוני מתקדם לעסקים, מגורים ובילוי, ובו 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור. המתחם צפוי לאכלס תאגידים פיננסיים, תעשיות עתירות ידע, מלונאות עסקית, מרכז קונגרסים ותערוכות, מוסדות מחקר ומוסדות חינוך, בצד מתחמי פנאי ומגורים.
הפארק נהנה ממיקום מרכזי ומנגישות מכסימלית, נצפות מנתיבי איילון, גישה ישירה לכביש 431, לכביש 4 ולנתיבי איילון וכן לתחנת הרכבת משה דיין, הנושקת למתחם. בנוסף, נמצא המתחם במפגש של שלושה קווי הרכבת הקלה שמפותחת בימים אלה בגוש דן.  התנועה והחנייה בפארק תהיינה פנים מתחמיות באמצעות כלי תחבורה מסילתי חשמלי ואוטומטי על מסילה מוגבהת (People Mover/PRT). מערכת התחבורה תכלול חיבור למערך הדרכים החיצוני והתחברות לכבישים בין עירוניים ולרחובות עירוניים. לפארק ניתן יהיה להגיע בכל כלי תחבורה, כולל הליכה ואופניים.
כמחצית המתחם בבעלות פרטית וכמחציתו בבעלות העירייה, מה שמאפשר את פיתוחו המהיר. המגרש אותו רוכשת קבוצת דיסקונט הינו בבעלות העירייה.
מינהלת ייעודית לפיתוח וניהול מתחם ה-1,000 מטעם עיריית ראשון לציון מקדמת את תוכנית הפעולה. בנוסף, נבחנת האפשרות לשלב במתחם מרכז אנרגיה עצמאי, מערכות חכמות לניהול בניינים ומעבדה חיה לפיתוח עיר חכמה.  
ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך את קבוצת דיסקונט ואמר: "החלום להפוך את ראשון לציון למרכז העסקים החדש של מדינת ישראל מתחיל להתגשם. אישור תכניות ה-1,000, ראשון איילון ופארק תעסוקה אגמים, אחרי מאמץ עילאי ונחוש של עיריית ראשון, יוצר את האפשרות למיטב החברות במשק להקים את ביתן במיקום האופטימלי במדינת ישראל בלי הפקקים של גוש דן, בצמידות מיידית לכבישים מהירים, קו רכבת כבדה ושלושה קווים של הרכבת הקלה. אני מברך את בנק דיסקונט, את חברת Cal ובנק מרכנתיל, שלושה גופים פיננסים מצמרת המשק הישראלי, על שבחרו להקים את ביתם בראשון לציון. בקרוב הם יוכלו לספר על הבחירה הטובה שעשו ולהוכיח אותה ליתר חבריהם בצמרת העסקית במדינת ישראל". עוד ציין צור, כי בנוסף לנגישות התחבורתית המצוינת ראשון מציעה קרקע במחירים סבירים, ארנונה זולה ופתיחות והתלהבות גדולה לקבל לתוכה עסקים וחברות שיספקו תעסוקה ברמה גבוהה לתושבי העיר, "כל זה יביא לשיפור דרמטי באיכות החיים של תושבי העיר וישפיע לטובה על התנועה בכל גוש דן".
 
קרדיט הדמיות: טוטם הדמיות
כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך 13.6.16