כסאות נוח פוזרו במרכז העיר

תמונה של כיסאות הנוח

עשרות נוספים יוצבו בהמשך גם במתחם הרובע * במקביל  נשלמות עבודות לחידוש גן משחקים גדול בגן המושבה שיהיה נגיש גם לנכים בעלות כמיליון שקלים

אם במקרה עברתם בגן המושבה או במדרחוב וחיפשתם מקום לשבת, עיריית ראשון לציון מזמינה אתכם לנסות את כסאות הנוח החדשים. עשרות כסאות פוזרו בגן העיר ובמדרחוב לרווחת תושבי העיר. הכיסאות מצטרפים לספסלים הרבים הפזורים ברחבי העיר, בשונה מהם, הכיסאות אינם מחוברים לרצפה וניתן להזיז אותם בהתאם להעדפות התושבים. בעירייה לקחו בחשבון שהכיסאות חשופים לוונדליזם ואף לגניבה ולכן בשלב הראשון פוזרו עשרות בודדות של כסאות כפיילוט. בהמשך צפויה העירייה לפזר כמאה כסאות נוספים במרכז העיר ובמתחם הרובע.

גן מיליון שקל
לאחרונה הוחלט לחדש את גן המשחקים הגדול בגן המושבה המיועד לפעוטות. לפני כשבועיים פירק אגף לתכנון ופיתוח נופי את מתקני המשחקים הישנים ובימים אלו משלימים את עבודות התקנת מתקנים חדשים שחלקם יהיו נגישים גם לנכים כמו קרוסלה לכיסאות גלגלים ומתקן משולב עם רמפה לעליה נוחה. יתר המתקנים מיועדים כאמור לפעוטות עד גיל חמש כמו מתקנים משולבים נמוכים בצורת חיות ובתים וכן מתקני משחק אלקטרונים המאפשרים פעילות רחבה עם מוסיקה ומעבר בין עמודים. עלות ההשקעה עומדת על כמיליון שקלים.

נזכיר כי רק לפני כחצי שנה הורחב גן המושבה בעוד כשישה דונמים של מזרקות, ספסלים, פרגולות ומדשאות. הגן הוותיק ביותר בראשון לציון השוכן על רחובות הרצל – הכרמל ומדרחוב רוטשילד, משתרע על שטח של כעשרים דונם. עלות העבודות נאמדה בכשלושה מיליון שקלים.

גן המושבה ניטע לפני 131 שנים ושימש בתחילה כקרקע חקלאית לאיכרי המושבה. בהמשך נמכר השטח לברון רוטשילד. בקצה הצפון מזרחי של הגן מצויים באר ומגדל המים המפורסמים שסיפקו מים לחלקות. מספר שנים לאחר נטיעת הגן, נשתלו הדקלים הקנריים- סמל ההיכר של הגן. שדרת הדקלים יועדה לאורחים רבי מעלה שביקרו במושבה, בהם בנימין זאב הרצל, ארתור בלפור ווינסטון צ'רצ'יל. בחודשים האחרונים פשט בדקלים חרק אלים שהגיע מהמזרח בשם חדקונית הדקל. הוא מטיל את ביציו בתוך עצי התמר, וזחליו אוכלים אותם מבפנים. בעירייה החדירו מלכודות ביולוגיות במספר בעצים ובמקביל החלו באגף אחזקת הגינון לגזום את ראשי. באם הטיפול הביולוגי יצליח, יצמיחו העצים ענפים חדשים בתוך מספר חודשים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

18 בינואר 2015