קישוא ענק באורך כחצי מטר

 תלמידי בלקינד מציגים: קישוא ענק באורך כחצי מטר

 את הירק הענק, כמו צמחים ושתילים נוספים, מטפחים תלמידים בעלי מוגבלות שכלית הרוכשים  מיומנויות וכישורי חיים מעבודת האדמה *

השנה, בית הספר הגיש לראשונה שני תלמידים למבחן בגרות מעשית בחקלאות אותו עברו בהצלחה

 הטיפוח והטיפול הצמוד שמעניקים תלמידי בית הספר בלקינד לצמחים והשתילים בגינה האקולוגית בבית הספר, באו לידי ביטוי- קישוא באורך של 45 ס"מ ורוחב מרבי של 16 ס"מ צמח בגינה והתלמידים וצוות ההוראה- מאושרים.

הגינה הלימודית בבית הספר הנותן מענה לתלמידים בעלי מוגבלות שכלית בגילאי 6 עד 21, משתרעת על שטח של כשני דונמים, היא הוקמה לפני כחמישים שנה ועברה שינויים ושדרוגים רבים במהלך השנים, בחמשת השנים האחרונות הגינה טופחה משמעותית בעקבות שיפוץ בית הספר וכן בזכות תרומה של חממה טיפולית גדולה של חברת ACS אשר הוקמה והונגשה על ידי עיריית ראשון לציון. כל ההשקעה הזו אפשרה את מה שחשוב באמת-  הטיפוח והטיפול היומיומי שמעניקים תלמידי בית הספר לצמחים ולשתילים.

אחד מתפקידי הגינה, הוא לאפשר לתלמידים לרכוש מיומנויות עבודה וכישורי חיים, שלא לדבר על ההנאה שהם מפיקים מעבודה משותפת ומתוצרי פרי האדמה.

מנהלת בית הספר, אוסנת יעקובוב, מספרת כי בגינה ניתן למצוא מיני ירקות העונה, צמחי בית, שתילי פרחים, שתילי תבלין ועוד. "התלמידים עובדים בגינה במסגרת שיעורים קבועים במערכת, כאשר במקביל פועלת בבית הספר מגמת חממה טיפולית. במסגרת לימודי הגינון  הגשנו השנה, לראשונה, שני תלמידים למבחן בגרות מעשית בחקלאות והם עברו את המבחן בהצלחה".

מלבד ההצלחה הפדגוגית, יעקובוב מציינת עוד כי בחלק מתוצרי הגינה, מכינים התלמידים סלטים, תבלינים ואפילו מכינים ואופים מיני פשטידות ועוגיות בריאות. אלה מתאפשרים הודות למטבח הלימודי בבית הספר שחודש בקיץ האחרון במסגרת שיפוצי קיץ שמוביל מינהל שפ"ע בעירייה. יתר התוצרים נמכרים אחת לחודשיים בלובי בניין העירייה, כאשר ההכנסות מהמכירות מופקדות בסעיף "מועצת התלמידים" בחשבון הורים – והוא מיועד לפעילויות חברתיות כמו דיסקו, קריוקי, הפנינג ועוד על פי בחירת התלמידים .

תמונות באדיבות בית הספר בלקינד

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

29 ביוני 2014