קמפיין לגיוס המונים לבניית חדר כושר שיקומי/ איזי שפירא

סטודנטים מביה"ס לתקשורת של המכללה למינהל השיקו קמפיין 'גיוס המונים' לגיוס 50,000 ₪ להקמת חדר כושר שיקומי לילדים עם מוגבלות
  • קמפיין גיוס המונים להקמת חדר כושר שיקומי לילדים עם מוגבלות במרכז הספורט בבית איזי שפירא יוצא היום לדרך
  • זהו שיתוף פעולה בין סטודנטים מבית הספר לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל לפורטל Jumpstarter ובית איזי שפירא שנועד לגייס 50,000 ₪
  • לעמוד הקמפיין וצפייה בסרטון לחץ כאן
  • יוזמת הפרויקט, מנחת סדנת הפקה יוצרת מטעם ביה"ס לתקשורת של המכללה למינהל, עינת שמיר שמשמשת כמנכ"ל A-Cappella Media Content Hub: "הסטודנטים עברו חוויה מכוננת במפגש עם צוות בית איזי שפירא, הילדים ובני משפחותיהם והכל תוך כדי לימוד יזמות, יצירתיות והפקה. הסרטים שהסטודנטים עשו אינם קו הסיום, אלא קו הזינוק וכעת עליהם לגייס קהילת תומכים. מעבר לחוויה הערכית והלימודית ישנה גם התנסות ייחודית בגיוס כספים שזהו האתגר הגדול ביותר בכל פרויקט בו יתנסו בהמשך דרכם."

קמפיין גיוס המונים להקמת חדר כושר שיקומי לילדים עם מוגבלות במרכז הספורט בבית איזי שפירא יוצא לדרך במסגרת שיתוף בין תלמידי ביה"ס לתקשורת במסלול האקדמי של המכללה למנהל, פורטל Jumpstarter ובית איזי שפירא. הסטודנטים, שהונחו על ידי מנחת סדנת הפקה יוצרת בביה"ס לתקשורת של המכללה למינהל, עינת שמיר,  יפיקו וינהלו את הקמפיין אשר נועד לגייס 50,000 ₪ מתוך 250,000 ₪ הדרושים להקמתו.

בסרטון שהופק לקמפיין רואים הקבלה בין ילד רגיל לילד עם מוגבלות בפעולות שגרתיות שילדים עושים כמו משחק בכדור או באייפד. לכל פעולה שהילד ללא המוגבלות עושה, ישנה פעולת המשך של הילד עם המוגבלות, שממחישה שהיא אפשרית גם עבורו. בסצינה האחרונה כאשר הילד מתאמן בחדר כושר לילדים, אין פעולת המשך לילד עם המוגבלות, הוא יושב בשטח בנייה ומאחוריו מופיע כיתוב "חדר הכושר שייבנה כאן, אפשרי בזכותכם". 

להבדיל מפרויקטים קודמים, הסטודנטים, שבדרך כלל רגילים לסיים את התהליך שלהם בהפקת סרט, נדרשו גם לגייס מתנות שיהוו גמול לתומכים, לייצר קהילת תומכים ולעסוק בפעילות אינטנסיבית של הגדלת קהילת התומכים. בין התמריצים לתרומה באתר ניתן למצוא כרטיסים לתאטרון הקאמרי, כרטיסים לקאמל קומדי קלאב, סדנת שף, אימוני כושר פרטיים וארוחות צהריים במסעדת 'טאיזו' בתל-אביב.

מנהל מרכז הספורט בבית איזי שפירא, נחום שוורצברג: "המרכז משרת את ילדי בית הספר לחינוך מיוחד בבית איזי שפירא, ילדים ובוגרים עם מוגבלויות שונות המגיעים בשעות אחר הצהריים, מבוגרים הזקוקים לשיקום, וילדים עם קשיי הסתגלות, קשיים רגשיים וכד'. הספורט מהנה ומסייע מאוד לילדים בחיזוק השרירים, הקורדינציה ולשיפור הביטחון העצמי."

יוזמת הפרויקט, מנכ"ל A-Cappella Media Content Hub ומנחת סדנת הפקה יוצרת מטעם ביה"ס לתקשורת של המכללה למינהל, עינת שמיר: "הסטודנטים עברו חוויה מכוננת במפגש עם צוות בית איזי שפירא, הילדים ובני משפחותיהם והכל תוך כדי לימוד יזמות, יצירתיות והפקה. הסרטים שהסטודנטים עשו אינם קו הסיום, אלא קו הזינוק וכעת עליהם לגייס קהילת תומכים. מעבר לחוויה הערכית והלימודית ישנה גם התנסות ייחודית בגיוס כספים שזהו האתגר הגדול ביותר בכל פרויקט בו ייתנסו בהמשך דרכם."

לצפייה בסרטון בעמוד הקמפיין :  http://www.jumpstarter.co.il/project.asp?pid={8E5FDFE1-D434-42FC-AC6D-811143F11895} 

"בית איזי שפירא" לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, הינו ארגון פורץ דרך המציין השנה 35 שנות פעילות, מהווה מודל ארצי ובינלאומי, ומשפיע על כ 30,000 בוגרים וילדים בשנה. חזון הארגון הוא לפעול למען חברה המבטיחה לילדים ולבוגרים עם מוגבלויות שונות את הזכות למירב ההזדמנויות לצמיחה ולהשתתפות בחיי הקהילה.

בשנת 2012, נבחר בית איזי שפירא על ידי הועדה הכלכלית והחברתית של האו"ם ECOSOC,  לשמש כיועץ מקצועי מיוחד של האו"ם, בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות בעולם. זכיה זו מצטרפת לזכייה משנת 2011 באות העמותה האפקטיבית בישראל . לפני מספר חודשים קיבל בית איזי שפירא מעמד משודרג באו"ם, כחבר מן המניין בוועדה למידע לציבור, המאפשר לארגון לקחת חלק פעיל בדיונים הנערכים בתחום המוגבלויות, בין המדינות החברות.