קנס גבוה לבית עסק שמכר אלכוהול בניגוד לחוק

  4000 ₪ קנס לבית עסק שמכר אלכוהול בניגוד לחוק

זו לא הפעם הראשונה שבית העסק מוכר אלכוהול שלא בשעות המותרות * חודש דצמבר סומן כחודש המאבק בסמים ובאלכוהול, במהלכו מתקיימות פעולות הסברה ומניעה בקהילה

חודש דצמבר סומן כחודש המאבק בסמים ובאלכוהול. מצד אחד נערכים עשרות סמינרים, סדנאות, הרצאות והצגות ומצד שני- אכיפה בלתי מתפשרת על בתי עסק שמוכרים אלכוהול בניגוד לחוק.

בפעילות המבוססת על מידע מודיעיני, ביצעו פקחי החברה לבטחון מיחידת הנוער תצפית על פיצוציה שבה נמכר אלכוהול בניגוד להוראות החוק. וכך היה, למרות שמכירת אלכוהול אסורה אחרי השעה 23:00, נכנס למקום צעיר בשעות הלילה המאוחרות למקום ורכש אלכוהול. הפקחים נכנסו לבית העסק, במקום הייתה מוכרת שטענה כי הכירה את הבחור ולכן מכרה לו. על שם בית העסק נרשם דו"ח בגובה 4000 ₪.  לדברי החברה לבטחון זו לא הפעם הראשונה שבית העסק מוכר אלכוהול בניגוד לחוק. אירוע זה הוא אחד מיני רבים המתרחש כל הזמן בעיר, מכירת אלכוהול לקטינים, מכירת אלכוהול מתוך תא מטען של רכב, הזמנת משלוחים בטלפון ועוד. החברה לבטחון פועלת בעיקשות מול מפירי החוק.

סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון, אמר: "התמדה היא מילת המפתח בהתמודדות בנושא האלכוהול ובני הנוער. שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל מניב פירות והצלחה בתחום ואנו נחושים להמשיך ביתר שאת".

לצד פעילויות האכיפה נערכת פעילות הסברתית רחבת היקף כל השנה ובמיוחד בחודש זה. במהלך החודש, הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול בראשון לציון בראשות דוד בן שושן, מובילה פעולות הסברה ומניעה בקהילה במקביל למסע הסברה בתקשורת הארצית על ידי הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול.

נערכים עשרות סדנאות, סמינרים, הצגות, מפגשים, הצגות וימי עיון וימי שיא בבתי הספר העל יסודיים ובשכונות ברחבי העיר. כך למשל בתיכון אנקורי התקיימו סדנאות למניעת התנהגויות בסיכון, במקיף ה' נערכה הרצאה בנושא מנהיגות לשינוי חברתי, בחטיבת הביניים אחרון הבילויים התקיימו הרצאות בנושא מניעת שימוש בסמים, בבית יד לבנים תתקיים הצגה "משקה משקר" ועוד. מטרת חודש זה היא להגביר את המודעות של תלמידים והורים לסכנות שבשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול והדרכים להתמודד עם מצבי סיכון.

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

13 בדצמבר 2016