קנסות של עשרות אלפי שקלים למכוני עיסוי במערב העיר

המאבק בהפצת כרטיסי זימה בעיר מניב תוצאות * פקחי החברה לבטחון הגיעו לארבעה עסקים  החשודים במתן שירותי זנות וקנסו אותם על אי מניעת עישון והעסקת עובדים זרים

 החברה לבטחון והמשטרה ממשיכים במאבק בתופעת הזנות בעיר. פקחי החברה לבטחון פשטו השבוע על ארבעה בתי עסק שעל פי החשד מציעים שירותי ליווי ומין, וקנסו אותם בעשרות אלפי שקלים בגין אי מניעת עישון והעסקת עובדים זרים. בחברה לבטחון הצהירו כבר לפני שלושה חודשים על המאבק בהפצת כרטיסי הזימה בעיקר במערב העיר ובהם מצולמות נשים מעורטלות בתנוחות פרובוקטיביות. יש לציין כי אותם עסקים הגדילו לעשות והדביקו פרסומים אלו על קירות, עמודי תאורה, ספסלים ועוד ובכך גם גרמו נזק לרכוש ציבורי. בחודשים האחרונים פשטה המשטרה ונציגי עירייה על מספר בתי בושת בעיר, עצרו חשודים בניהול עסק לא חוקי וסגרו את העסקים לאלתר. בחברה לבטחון עשו שימוש בכלים שבידיהם, התחקו אחר בתי העסק דרך מספרי הטלפון המפורסמים בכרטיסים והגיעו לבתי העסק, שם נרשמו דו"חות לבעל העסק על עישון במקום, כל דו"ח בגובה 5000 שקלים. בשלושה מקרים שונים הוזמנה משטרת ההגירה שרשמה דו"חות על העסקת עובדות זרות בגובה אלפי שקלים. אחת המטרות שמבקשת החברה לבטחון להשיג מהמהלך היא לפגוע לבעלי העסקים בכיס ובכך למנוע את כדאיות הפצת הכרטיסים והמדבקות.

נזכיר עוד כי לעירייה יש כלים נוספים להכביד על אותם בתי עסק, למשל, ישנם מקרים שבהם הסבו דירות מגורים למכון עיסוי וכן לעסקים לא חוקיים ופליליים. במקרה כזה מינהל ההנדסה בעירייה יכול להגיש כתב אישום על שימוש חריג בנכס ולפעול לקבלת צו סגירה. בנוסף, ניתן לרשום לבעלי העסקים דו"ח על לכלוך שגרמו הכרטיסים בהתאם לחוק העזר שמירת הדר והניקיון.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "המאבק הזה הוא חלק משיתוף הפעולה שלנו עם המשטרה. פגיעה במערך השיווק הנעשה באמצעות הכרטיסים הללו היא פגיעה בפעילות של הקבוצות העברייניות הללו. הכרטיסים האלו מלכלכים את העיר בכמה מובנים ואנחנו נילחם בהם בכל הכלים העומדים לרשותנו".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף: "החברה לביטחון נותנת כתף למשטרת ראשון לציון במאבק למיגור עסקים אלו. מלבד הלכלוך בשטח ציבורי והפצת הכרטיסים ללא אישור, כרטיסי הביקור ובהם נשים חשופות מופצים ללא אבחנה בעיר ומגיעים גם לילדים. כמות הפניות שמגיעה אלינו ממחישה עד כמה הנושא מטריד את התושבים ולכן אנחנו נפעל ביתר שאת בנושא".

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 במרץ 2015