מחזקים קשרים עם סין

ראש העיר דב צור וראש העיר הסיני
 

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אירח בעיר את עמיתו הסיני, ראש עיריית טיאנג'ין לביקור בעיר. השניים חתמו על מזכר הבנות להגברת שיתוף הפעולה בין הערים 

בשבוע שעבר אירחה עיריית ראשון לציון משלחת ראשי הממשל של העיר טיאנג'ין מסין, העיר הרביעית בגודלה בסין והעיר התאומה של ראשון לציון. בראש המשלחת עמד ראש עיריית טיאנג'ין מר הואנג שינגואו.

המשלחת הגיעה לביקור בעיר במטרה ללמוד על האופן שבו עוסקת העירייה בהתחדשות עירונית, לחזק ולפתח את הקשרים הקיימים ולבחון אפיקים חדשים של שיתופי פעולה.

במהלך הביקור חתמו שני ראשי הערים על מזכר הבנות להעמקת שיתוף הפעולה ולקידום הקשרים הכלכליים והמסחריים בין הערים.

הסינים הביעו עניין רב בשיתופי פעולה בתחום החקלאות, אותו מוביל עם מכון וולקני הממוקם בראשון לציון, ושימור המים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות, כפי שמוביל בראשון לציון תאגיד המים "מניב".

כמו כן הובעה השאיפה לקידום שיתופי פעולה בתחומי המדע והטכנולוגיה, הפיתוח האורבני וחילופי משלחות ספורט ותרבות.

בקבלת הפנים החגיגית שנערכה למשלחת הסינית בבניין  העירייה נטלו חלק ראש העירייה מר צור, חבר המועצה ומחזיק תיק קשרי חוץ, מיכאל רייף, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, מהנדס העיר, אלי יהלום, יו"ר קרן ראשון לציון, שלמה שגב, ומר אשר כהן מאגף קשרי חוץ. מהנדס העיר נתן סקירה מקיפה על תכניות הפיתוח של העיר.

ראש העירייה, דב צור, ציין כי העיר ראשון לציון נמצאת בתנופת פיתוח אדירה וכי שאיפתה היא להפוך למרכז עסקים. צור ביקש ללמוד על מתחם העסקים המרכזי שקיים בטיאנג'ין, אשר נחשבת לעיר עסקים ותעשייה מרכזית בסין, בעלת נמל הרביעי בגודלו בעולם ומתחמי עסקים מתקדמים. צור ציין כי בימים האחרונים אושרה במוסדות התכנון תכנית להקמת מתחם עסקים משולב במגורים במערב העיר על שטח של אלף דונם ואנו מבקשים ללמוד  ממדינות שונות כיצד נכון להקים מתחם מסוג זה.

ראש עיריית טיאנג'ין התפעל ממראה העיר ותכניות הפיתוח ואמר כי הוא מעוניין לשלוח משלחת מקצועית לעיר על מנת ללמוד עוד על ההזדמנויות העסקיות בה, במטרה להשתלב בפיתוח מתחמי העסקים. הסינים ציינו גם את התרשמותם ממערכת החינוך ומהחדשנות המדעית והטכנולוגית בישראל. לאחר קבלת הפנים  המשיכה המשלחת לסייר באתרים המרכזיים הקשורים בתכניות הפיתוח העירוני בליווי מהנדס העיר מר יהלום.

 צילום: יוסי אלטרמן

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

8 ביולי 2014