הורי תלמידים יעברו קורס וישמשו כמקדמי בריאות וסביבה

סדרה של שמונה מפגשים תכשיר את ההורים לשמש מנהיגים ומובילים סביבתיים במוסדות החינוך * הנושאים המרכזיים עליהם יושם דגש במהלך ההכשרה הם תזונה וקיימות

עם הפנים לסביבה בריאה וירוקה. עיריית ראשון לציון תפעיל החל מהחודש הבא קורס שיכלול שמונה מפגשים ויתקיים פעם בשבוע בשעות הערב, במהלכו יעברו כ-30 הורים לתלמידים במוסדות החינוך בעיר הדרכה מאנשי מקצוע בנושא.

הקורס למקדמי בריאות וסביבה יאפשר להורים לשמש מנהיגים ומובילים סביבתיים ולקדם את תחומי הבריאות והסביבה בגני הילדים ובבתי הספר. הקורס מיועד לכל הורה המעוניין לתרום לסביבה החינוכית של ילדיו ויעסוק במגוון תחומים שבמרכזם תזונה וקיימות.

ההורים שיוכשרו במהלך הקורס יהיו שותפים לתהליכים הבית ספריים, ואף יעלו רעיונות ויוזמות משלהם בתחום שצובר מדי שנה תאוצה ומודעות בקרב התלמידים.

מחזיקת תיק איכות הסביבה, בריאות וספורט, יפעת יפת מאירוביץ, אמרה: "אני מוצאת חשיבות שהירתמות ההורים לתהליך המבורך שאנו מובילים בכל הקשור לקידום תחומי הבריאות והסביבה. יחד נוכל למנף שורה ארוכה של פרויקטים לטובת התלמידים והחברה."

במטרה להעלות את המודעות לנושאי בריאות וסביבה, יתקיים ב-4 בנובמבר, בשעה 18:00 במוזאון ראשון לציון, כנס ראשון מסוגו בעיר במהלכו ייחשף הציבור למגוון הרצאות קצרות וקצביות על בריאות, סביבה ומה שביניהם. בכנס החדשני יתקיים רצף של הרצאות בנות 10 דק' כל אחת, במהלכן ינופצו מיתוסים מסורתיים, ויושם דגש על נושאי תזונה, צריכה, מחזור ועוד. הכניסה חופשית ומותנית בהרשמה מראש (03-6202065).

בעירייה מדגישים כי יוזמה זו היא חלק ממדיניות העירייה לקדם מצד אחד את נושא ההתנדבות ומצד שני את תחום הבריאות והתזונה הנכונה, וזאת מתוך הבנה שההורים הם שותפים מלאים לתהליך.

 

בתמונה: בוגרי הקורס הקודם, צילום: אריק מור

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

25 באוקטובר 2015